Adıyaman

“Adıyaman’a Yakışmadı”

CHP’den protokol tepkisi

“Adıyaman’a Yakışmadı”

 

İstiklal Marşı’nın TBMM’de Kabulünün 97. Yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü programında CHP Adıyaman İl Başkanı Mimar Deniz Çakmak, diğer Siyasi Parti İl Başkanlarına ön sırada yer ayrılmamasına tepki gösterdi.

Diğer siyasi parti başkanlarına protokolde yer verilirken CHP olarak ön sırada yer verilmesi gerekirken, ikinci sırada yer ayrılmasına tepki gösteren Çakmak, protokol hatasının birlik ve beraberlik şehri olan Adıyaman’ a hiç yakışmadığını belirtti.

Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan CHP Adıyaman İl Başkanı Mimar Deniz Çakmak, “Adıyaman il Milli Eğitim Müdürlüğünün yaptığı Protokol hatası birlik ve beraberlik şehri olan Adıyaman’ a hiç yakışmadı. Milli Marşımız olan İstiklal Marşımızın kabulünün 97. Yıl dönümü dolayısıyla davet edildiğimiz il Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen etkinliğe katılmak için gittik. Ancak protokolde bir adaletsizliğin olduğunu, diğer Siyasi Parti İl Başkanlarına ön sırada yer ayrılırken, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığına ikinci sırada yer ayrılmasının Cumhuriyet Halk Partisi camiasını çok üzdüğünü ve rencide ettiğini belirterek, kınamanın ötesinde kullanacak bir kelime bulamıyorum. Milli Eğitim Müdürü’nün kimin nerede, nasıl oturacağını bilmemesi çok düşündürücü bir olaydır. En önemlisi böyle önemli törenlerde bu denli yanlışlık yapılmasını tahammül edemiyorum. Burada büyük eksiklik var. Bundan sonra daha titiz ve saygılı olması gerektiğini düşünüyorum. Her ulusun bağımsızlığının sembolü olan bir marşı vardır ve bizim marşımızda bize göre marşların en güzelidir. Çünkü İstiklal Marşı’nda tarihimizde altın bir madalya gibi duran Kurtuluş Savaşı’nın unutulmaz izleri ve aziz şehitlerimizin kutsal ruhları bulunmaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle Marşımızın Kabulünün 97. yıl dönümünü kutlar, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını ve Istiklal Marşımızın şairi Mehmet Akif Ersoy’u bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz” dedi.(PHA)

 

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu