Adıyaman

Adıyaman’a önemli yatırım kazandırılıyor

Milli Eğitim Hizmet İçi Eğitim Merkezi’nin İhale Tarihi Belli Oldu

Adıyaman’a önemli yatırım kazandırılıyor

 

Milli Eğitim Hizmet İçi Eğitim Merkezi İnşaat Yapım İhalesi 24 Mart tarihinde yapılacak.   TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, Adıyaman için önemli bir projeyi daha vatandaşa sunmanın gururunu yaşadığını kaydetti. TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, “Ben de Kürdüm, teröristler Kürtleri temsil edemez” ifadelerini kullanarak yapılan terör operasyonlarının aralıksız devam edeceğini vurguladı.

Milli Eğitim Hizmet İçi Eğitim Merkezi’nin İnşaat Yapım İhalesinin 24 Mart tarihinde yapılacağının müjdesini veren Ahmet Aydın, “Adıyaman’ımızın gerek bölgemizde gerekse ülkemizde her alanda bir marka değer olması için çalışmalarımız durmadan devam etmektedir. Bu nedenle, yapılan ve yapılacak olan tüm yatırımları titizlikle takip etmeye de devam etmekteyiz. Özellikle, eğitim noktasında bu çabamız olanca hızıyla sürerken, ihtiyacımız olan ve örnek teşkil edecek bir yatırımla Adıyaman’ımızda çok önemli bir projeye daha imza atmanın gururunu yaşıyoruz.

Daha önceden belirttiğimiz üzere hemşehrilerimizin bir büyük beklentisini karşılama noktasında, Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2015 yılı devlet yatırım programına aldığı Milli Eğitim Hizmet İçi Eğitim Merkezi’nin Adıyaman’ımızda kurulması kararlaştırılmış bulunmaktadır.

Maliyeti 33 milyon TL olacak olan; 24 derslik, halkımızın öğretmenevi ihtiyacını da karşılayacak olan 220 kişilik büyük bir Uygulama Oteli, sosyal donatıları ve çevre düzenlemeleriyle Türkiye’de örnek teşkil edecek bir Hizmetiçi Eğitim Merkezi’nin hem sosyal hem de kültürel anlamda ilimizin çehresini değiştireceği kaçınılmazdır.

 

Adiyamana-Onemli-Yatirim-Kazandiriliyor2-(1)Bu önemli eserin Adıyaman’ımıza kazandırılmasında çalışmalara süratle devam edilmekte olup en son gelinen nokta da, planı, projesi tamamlanmış, kaynağı da hazır olan projenin yapım ihalesi 24 Mart tarihinde yapılacaktır.

Milli Eğitim Bakanlığı Hizmetiçi Eğitim Merkezi’nin 24 Mart 2016’da yapılacak olan inşaat ihalesinin Adıyaman’ımıza ve hemşerilerimize hayırlara vesile olmasını diler, bizden desteklerini esirgemeden Adıyaman’a hizmet için hemşerilerimizin yanında olan başta, Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu olmak üzere, Milli Eğitim Bakanımız Sayın Nabi Avcı milletvekillerimiz, Adıyaman Valimiz Sayın Mahmut Demirtaş ve emeği geçen herkese şükranlarımı sunarım” diye konuştu.

 

Kürtleri, Teröristler Temsil Edemez

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, “Ben de Kürdüm, teröristler Kürtleri temsil edemez” ifadelerini kullanarak yapılan terör operasyonlarının aralıksız devam edeceğini vurguladı.

Geçtiğimiz günlerde TBMM’de yaptığı çıkış ile HDP’ye ve terör örgütüne tepki gösteren TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, bu ülkede kardeşçe yaşanması gerektiğini belirtti.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ile birlikte Adıyaman’ın tarihi Oturakçı Pazarı’nı gezen TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, terörle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Kendisinin Kürt kökenli bir milletvekili olduğunu ve PKK’nın Kürtleri temsil etmediğini belirten Ahmet Aydın, “Biz hepimiz kardeşiz. Yüz yıllardır bizler hep beraber büyüdük, bu ülke hepimizin ülkesi. Kimse bizlerin arasında fitnelik yapmasın. Kimse bizi bir birimize düşürmeye çalışmasın, bizler bir birimizi kucaklamalıyız bir birimizi sevmeliyiz. Biz hepimiz bir Türkiye’yiz, biz hepimiz bu ülkeyi temsil ediyoruz. Bizler terörün karşısında hep beraber mücadele etmeliyiz. Bende Kürdüm teröristler Kürtleri temsil edemez. Bizler bu memlekette bu ülkede yaşıyorsak bir birimizi sevmeliyiz ve bir birimizi severek kucaklamalıyız” ifadelerini kullandı.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu