Son Dakika
20 Temmuz 2018 Cuma

Adıyaman’a Gümrük Müdürlüğü Kuruldu

10 Nisan 2015 Cuma, 09:57

Uslu, 8. Ticaret ve Sanayi Şurasına Katıldı

Adıyaman’a Gümrük Müdürlüğü Kuruldu

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde düzenlenen 8. Ticaret ve Sanayi Şurasına katılan Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Uslu, Adıyaman’ın sorunlarını ve çözüm önerilerinden oluşan raporu Başbakan Ahmet Davutoğlu’na sundu.

81 il 160 ilçenin sorunlarının konuşulduğu, Başbakan Ahmet Davutoğlu yanı sıra Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirilen 8. Ticaret ve Sanayi Şura’sında Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Uslu, bir konuşma yaparak Adıyaman’ın en önemli sorunlarını dile getirdi. Ayrıca, hazırlanmış olan teşvikten tarıma, turizmden istihdama birçok ana konuyu içeren sorunları birinci ağızdan hükümete aktarma fırsatı buldu.

Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Mehmet Hanifi Bereket ile birlikte 8. Ticaret ve Sanayi şurasında Adıyaman’ı temsil eden Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Uslu, mevcut teşvik sisteminin Adıyaman’da neden olduğu sıkıntıları, tarımsal sulamada gerekli altyapının yetersiz olmasından kaynaklanan sorunları ve dünyanın sekizinci harikası olan Nemrut Dağı ile Adıyaman’da inanç turizminin tanıtım eksikliğinden kaynaklanan sorunları dile getirdi.

 

Adıyaman’a Gümrük Müdürlüğü Kuruldu

Ticaret ve Sanayi şurasında il temsilcilerinin sorunlarını dinleyen Başbakan Ahmet Davutoğlu, Adıyaman’a Gümrük Müdürlüğü kurulduğunu hatırlattı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, turizmle ilgili oda başkanlarının görüşlerini dinlediğini belirterek şunları söyledi; “Şimdi dikkatimi çeken ve beni gerçekten mutlu eden bir başka husus da, konvansiyonel alanlar dışında illerimizin yeni alanlara yönelmesi. Bunlardan birisi de turizm. Normalde turizm deyince Bodrum, Marmaris, Muğla, İzmir, Antalya hattı düşünülürdü eskiden veya Kapadokya düşünülürdü, İstanbul tabi düşünülürdü, bazı illerimizdeki oda başkanlarımızın, mesela Adıyaman, Karabük, Bartın, Sinop, Bolu, Amasya, Ağrı özel olarak turizme atıfta bulundular, bu çok önemli, çünkü Türkiye turizm açısından bir cennet ülke. Adıyaman’da Nemrut Dağı’na, Ağrı’da Ağrı Dağı’na yönelik turizm kadar, Karabük’te Safranbolu’nun, Sinop da, Bolu da, Amasya zaten bu anlamda şehir yapısı itibarıyla bir cazibe merkezidir, bu turizm alanlarının yaygınlaştırılması için de her türlü çabayı göstereceğiz”

Güne Bakış Haber Merkezi

 

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz