Adıyaman

Adıyaman’a 5 Milyon TL Destek

Adıyaman’a 5 Milyon TL Destek

 

Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu’nun yönetim kurulu üyeliği yaptığı İller Bankası, Adıyaman’a 5 milyon TL’lik bir hibe desteğinde bulundu.

Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu’nun girişimleri sonucu Adıyaman İl Özel İdaresi’ne sağlanan destek ile belediye hudutları dışındaki birçok köyün konak ihtiyacı giderilecek, altyapı ve parke taşı çalışmaları tamamlanacak.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Adıyaman Belediye Başkanı ve İller Bankası yönetim Kurulu Üyesi F. Hüsrev Kutlu, bu kadarının yeterli olmadığını dile getirerek, daha fazla destek alabilmek için, daha çok çalışacağını söyledi. Başkan Kutlu, “Adıyaman’ımızdaki köylerde bulunan eksikleri gidermek için İller Bankası ile çeşitli temaslar sağlanarak, Valiliğimiz tarafından hazırlanan projeler ile İller Bankasından hibe talebinde bulunmuştuk. Bu konuda benimde İller Bankası Yönetim Kurulu Üyesi olarak yaptığım çalışmalar neticesinde sadece Ağustos ayı içerisinde Adıyaman’ımıza 5 milyon TL’lik bir hibe desteği sağladık. Bu hibe belediye hudutları dışında bulunan, İl Özel İdaresi hudutları içerisindeki köyler için kullanılacaktır. Bu proje içerisinde çeşitli köylerimizin köy konakları var, parke taşları var, kanalizasyon çalışmaları var. Adıyaman’ımıza hayırlı olsun. İller Bankası Yönetim Kurulu arkadaşlarıma ve genel müdürümüze de Adıyaman’ımıza verdikleri bu destekten dolayı teşekkür ediyorum. Önümüzdeki yıllarda da Adıyaman’ımıza yapılan bu desteği sürdürmelerini istiyorum. Bizde bunun için gayret edeceğiz” diye konuştu.

Restorasyon çalışması devam eden Abuzer El-Gaffari Türbesinin sosyal alanlarının yapımı için de İller Bankası tarafından 300 bin TL destek gönderildiğini de sözlerine ekleyen Başkan Kutlu, “İller Bankası Yönetim Kurulu tarafından bu desteklerin yanında Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan İmam Hatip Lisesi’nin binasının inşası da tamamlanmak üzeredir. Bunun yanında bu yıl da yine İller Bankası yönetim kurulu tarafından aldığımız kararla Sincik ilçemizde de en kısa zamanda bir okul yapımına başlanacak. Adıyaman’ımız için bu kadarını yeterli görmüyorum. Daha fazla ödenek ayırmak, hibe alabilmek için de İller Bankası nezdinde çalışmalarımı sürdüreceğim” şeklinde konuştu.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı