Adıyaman’a 16 Milyonluk Kaynak

24 Mayıs 2016 Salı, 10:33

TBMM Başkanvekili Aydın’dan Müjde:

Adıyaman’a 16 Milyonluk Kaynak

 

AK Parti Adıyaman Milletvekili ve TBMM Başkanvekili Av.Ahmet Aydın, Orman ve Su İşleri Bakanlığı ve Kalkınma Bakanlığı tarafından Adıyaman’a 16 Milyon liralık kaynak aktarıldığını söyledi.

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, “Hükümetimiz, Adıyaman’ın hakettiği ve şehrimize yakışan proje, hizmet ve her türlü yatırım için süratle icraatlarına devam etmektedir. On dört yıldır her zaman olduğu gibi Ak Parti Hükümeti ve iktidarı yine Adıyamanımızın yanında olmaya devam etmektedir. Bizlerin de milletvekili arkadaşlarımızla, valimizle, belediye başkanımızla ve teşkilatlarımızla beraber yapmış olduğumuz takiplerimiz neticesinde, Orman ve Su İşleri Bakanlığı ve Kalkınma Bakanlığı tarafından ilimize 16 Milyon TL kaynak aktarılmıştır.” dedi.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından aktarılan 11 Milyon liralık ödeneğin “4 Milyon TL’si, Vadiyaman olarak nitelendirdiğimiz vizyon projelerimizden biri olan Beşpınar Rekreasyon Projesi 4. Etap çalışmaları kapsamında yapılacak olan; 800 metre pere kanal, 2 adet tersip bendi korkuluk, 1 adet köprü yapımında kullanılacaktır. Yine aynı ödeneğin 7 Milyon TL’si, Adıyamanımızın doğu yakasında yer alan Beşpınar Rekreasyon Alanı’ndan sonra bu kez batı yakasında yer alan Eğriçay’ı güzelçaya dönüştüreceğimiz Eğriçay Peyzaj ve Rekreasyon Avan Projesi kapsamında yapılacak olan; 5825 metre trapez kanal, 6 adet tersip bendi, 1 adet ıslah sekisi, 3 adet halı saha, 4 adet basketbol sahası, 2 adet kum voleybolu sahası, 1 adet spor lokali, 3 adet satranç alanı, 1.694 m2 mini golf alanı, 13.700 m2 biyolojik gölet, 6.746 m2 çocuk oyun alanı, 35 adet kamelye, 2 adet kır kahvesi, 561 araçlık otopark, 10.612 m2 çok amaçlı çim saha, Çim basamaklı anfi tiyatro, Kafe ve resoran yapımında” kullanılacağını söyleddi.

Kalkınma Bakanlığı taraından tahsis edilen 5 Milyon liralık ödeneğin ise “3 Milyon TL’si Beşpınar Rekreasyon Projesi 3. Etap inşaatı içerisinde yer alan altyapı ve üst yapı işleri, çevre düzenlemesi, ağaçlandırma, suni ada, spor ve dinlenme tesisleri, piknik alanları ve ada üzeri kafeterya, peyzaj işleri ve şelale yapımı kapsamındaki acil işlerde,  1,5 Milyon TL’si Kâhta İlçemiz Ebu Sadık Ziyareti’nin çevre düzenlemesi ve piknik alanları işinde, 500 Bin TL’si ise Sincik İlçemiz İnlice Beldesi’ne bağlı köylerin altyapı ihtiyaçlarında” kullanılacağını söyleyen Aydın, “Tahsis edilen bu kaynakların şimdiden ilimize ve hemşehrilerimize hayırlı olmasını diliyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz