Adıyaman

Adıyaman Üniversitesine 5 Bin 231 Yeni Öğrenci

Adıyaman Üniversitesine 5 Bin 231 Yeni Öğrenci

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan yerleştirme sonuçlarına göre Adıyaman Üniversitesine 5 bin 231 öğrenci kayıt hakkı kazandı.

Yapılan yerleştirmelere göre, Adıyaman Üniversitesi Devlet Konservatuarı’na 21, Diş Hekimliği Fakültesi’ne 62, Eczacılık Fakültesi’ne 62, Eğitim Fakültesi’ne 569, Fen Edebiyat Fakültesi’ne 358, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ne 413, Mühendislik Fakültesi’ne 167, İslami İlimler Fakültesi’ne 82, Sağlık Yüksekokulu’na 144, Tıp Fakültesi’ne 103, Turizm Fakültesi’ne 21, Beden ve Spor Yüksekokulu’na 105, Besni Meslek Yüksekokulu’na 581, Gölbaşı Meslek Yüksekokulu’na 282, Kahta Meslek Yüksekokulu’na 532, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu 307, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’na 622 ve Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’na 780 öğrenci kayıt hakkı kazandı.

Bu yıl ilk defa öğrenci alan Adıyaman Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müzikoloji Bölümü 20, Diş Hekimliği Fakültesi 60 ve İslami İlimler Fakültesi İslami İlimler Bölümü 80 kişilik kontenjanlarının tamamını doldurdu.

Diğer taraftan ile defa öğrenci alan Adıyaman Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Antrenörlük Eğitimi Bölümü özel yetenek sınavı ile 45 kişilik kontenjanını doldururken Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü de yapılacak olan özel yetenek sınavı ile 20 öğrenciye kayıt hakkı verecek.

Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mustafa Talha Gönüllü, “Adıyaman Üniversitesi olarak kayıt hakkı kazanan bütün öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılı bir öğrenim hayatı diliyoruz.” dedi.

Adıyaman Üniversitesine kayıt yaptıracak yeni öğrenciler, http://adiyaman.edu.tr/TR/Duyurular/Yeni-Ogrencilerimiz-icin-Kayit-Duyurusu-54142 adresinden kayıt rehberine ulaşabilirler. Kayıtlar e-Devlet üzerinden e-Kayıt şeklinde yapılacak olup e-kayıt 12-16 Ağustos tarihlerinde, e-Kayıt yaptırmayan öğrencilerimiz için ise şahsen kayıtlar 15-19 Ağustos tarihleri arasında yapılacak.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu