Son Dakika
21 Haziran 2018 Perşembe

Adıyaman Türküleri Albümü Tanıtıldı

11 Nisan 2015 Cumartesi, 08:50

Adıyaman Türküleri Albümü Tanıtıldı

 

Adıyaman Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müzikoloji Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ömer Türkmenoğlu’nun hazırlamış olduğu Adıyaman Türküleri Albümü tanıtım programı düzenlendi.

Rektörlük Konferans Salonu’nda düzenlenen programa Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, Devlet Konservatuarı Müdürü Yrd. Doç. Dr. Barış Toptaş, basın mensupları, akademik ve idari personel ve öğrenciler katıldı.

Program Proje Müdürü, Devlet Konservatuarı Müzikoloji Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ömer Türkmenoğlu’nun açılış konuşması ile başladı. Ardından Albümün tanıtım VTR’si ve albümde bulunan “Havalar Ayaz” türküsüne çekilen klip izletildi. 14 türkünün yer aldığı albüm Türkçe, Arapça, İngilizce kitapçığı ile çıktı. Ayrıca “Havalar Ayaz” türküsüne çekilen klipte de Arapça ve Türkçe altyazı bulunacak.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Proje Müdürü, Devlet Konservatuarı Müzikoloji Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ömer Türkmenoğlu bu albüm projesinin hayatında yaptığı en önemli projelerden bir tanesi olduğunu söyledi. Albümün yapım aşamalarını, karşılaştıklarını zorlukları ve klip çekimini anlatan Yrd. Doç. Dr. Türkmenoğlu albümün özelliklerine değindi. Yrd. Doç. Dr. Türkmenoğlu şöyle konuştu: “Projenin en büyük özelliklerinden biri projenin ses kaydını öğrencilerimizin ve hocalarımızın yapmasıdır. Çünkü başka üniversitelerin yaptıkları projelere baktığımız zaman hep TRT sanatçıları, dışardan profesyonel sanatçıları kullanmışlar projelerinde ama bizim projemiz öyle değil. Öğrencilerimizin ve hocalarımızın desteği ile olan bir projedir. Kayıtlarımızı konservatuardaki bir odamızı ayarlayıp, stüdyo haline getirerek orada yaptık. Projenin diğer bir önemli özelliği ise ben kitapçığının Türkçe ve İngilizce olmasını istedim, buna Rektör Hocamızın da ricası ile Arapçayı da ekledik. Çokta güzel oldu. Klip çekildi. Klipte de Arapça ve İngilizce altyazı olacak. Klip çekimini de önemsedik çünkü kendi kültümüzü, Adıyaman kültürünü dışarı yansıtmada önemli buluyorum. Sözü fazla uzatmadan bu projede bize destek veren başta Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü’ye, Güzel Sanatlar Fakültemizin Dekanı Prof. Kadir Karkın’a, Bilimsel Araştırma Projeleri Birimi’ne, Devlet Konservatuarı Müdürümüz Yrd. Doç. Dr. Barış Toptaş’a, Araştırma Görevlimiz Emirhan Güler’e, bu projede katkısı olan herkese, öğrencilerimize teşekkür ediyorum.”

Ardından albüm ve klip çalışmasında yer alan, destek veren kişilere teşekkür belgesi verildi.

Belge verme töreninde kısa bir konuşma yapan Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü projede emeği olan herkese ayrı ayrı teşekkür ettiğini söyleyerek emeği olan herkesin eline, yüreğine sağlık dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz