Adıyaman

“Adıyaman terörize edilmek isteniyor”

Tümsiad Şube Başkanı Çakmak:

“Adıyaman terörize edilmek isteniyor”

 

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Adıyaman Şube Başkanı Erkan Çakmak, son günlerde Adıyaman’a dönük algı operasyonunun yapıldığını vurguladı.

‘Huzurun Başkenti’ olarak bilinen Adıyaman’ın isminin ‘terör’ ile anılmasıyla ilgili konuşan TÜMSİAD Başkanı Erkan Çakmak, Adıyaman’a yönelik son günlerde algı operasyonu yapıldığının altını çizdi.

Erkan Çakmak konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Adıyaman bu güne kadar huzur ve barışa ev sahipliği yaparak, terörün hiçbir şekline prim vermemiştir. Adıyaman’ın bu durumu, bazılarını rahatsız etmiş görünmektedir. İl merkezi, ilçeler ve köylerinde yaşayanlarıyla bu şehir, ülkenin en zor günlerinde bile dayanışma ve barış içinde kalmayı başarmıştır.

Bir süreden beridir öyle veya böyle Adıyaman terörize edilmek istenmektedir. Tüm kesimleriyle birlikte şehrimiz, gereken cevabı duruşuyla vermelidir. Bu güne kadar huzur ve barışa yönelik bir hayat tarzı ile Adıyaman, tüm ülkeye, hatta dünyaya örnek olmuştur. Bu durum devam etmelidir. Bunun en güzel yolu da normalleşmedir. Şehirde sağlanacak huzur ve sükun ile herkesin normal hayatına devam ederek, ekonomik, sosyal ve psikolojik olarak Adıyaman’ı daha da ileriye götürmelidir. Huzurun başkenti olan şehrimizin bu imajına zarar gelecek her türlü davranıştan kaçınmalıdır. Umut ediyorum ki, Adıyaman bu kötü günleri atlatacak ve kendisine maksatlı olarak biçilen terör elbisesini yırtıp atacaktır” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı