Adıyaman

Adıyaman Tabiat Turizmi Master Planı Görüşüldü

Adıyaman Tabiat Turizmi Master Planı Görüşüldü

 

Adıyaman Valisi Abdullah Erin Başkanlığında gerçekleştirilen Tabiat Turizmi Master ve Uygulama Eylem Planı toplantısında Adıyaman’ın Tabiat ve Doğa turizm potansiyeli değerlendirilerek, bu alanda yapılabilecek çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

Valilik Toplantı Salonunda yapılan toplantıya Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, İlçe Kaymakamları, İlçe Belediye Başkanları, Doğa Koruma ve Milli Parklar 3. Bölge Müdürü İsrafil Erdoğan, ilgili kurum amirleri ile STK Başkanları katıldı.

Adıyaman’ın tabiat, doğa ve kültürel varlıklarının masaya yatırıldığı toplantıda, hazırlanan planın kısa sürede hayata geçirilmesi için fikir alışverişinde bulunuldu. Orman ve Su İşleri Bakanlığı Milli Parklar 3. Bölge Müdürü İsrafil Erdoğan, Adıyaman’ın Tabiat Turizmi Master Planı, Uygulama Eylem Planı ve Turizm ve Alternatif Turizm Master Planı hakkında bir sunum yaparak katılımcıları bilgilendirdi.

Adıyaman Tabiat Turizmi Master ve Uygulama Eylem planı ile ilgili bugün fikir alış verişinde bulunmak üzere toplandıklarını dile getiren Adıyaman Valisi Abdullah Erin, “Bu plan ile alternatif turizm faaliyetlerine konu olabilecek potansiyel kaynaklar tespit edilerek ilde doğa ve tabiat turizmin gelişimine katkı sağlanması hedeflenmektedir. Adıyaman, tarihi süreç içerisinde bugüne kadar birçok uygarlığın büyüleyici kalıntılarına ev sahipliği yapmış, tabiat turizmi açısından da birçok güzelliklere sahiptir. Bilindiği gibi dünyada artık deniz-kum-güneş destinasyonları ağırlıklı geleneksel turizm anlayışı şekil değiştirerek, yerini kültür turizmi ve doğaya dayalı doğa turizmine bırakmaktadır. Adıyaman, gerek coğrafi gerek tarihi ve kültürel birikimi gerekse de sahip olduğu doğal turizm kaynakları açısından eşsiz bir zenginliğe sahiptir. Bütün bu potansiyelin yerli ve yabancı turizme açılması da büyük önem taşımaktadır. Adıyaman ili Tabiat Turizmi Master ve Uygulama Planının hayırlı neticeler doğurmasını temenni ediyorum”dedi.

Vali Abdullah Erin Başkanlığındaki toplantı, katılımcıların konuya ilişkin karşılıklı görüş alışverişinde bulunulması ve soruların cevaplandırılması ile sona erdi.

 

 

 

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu