Son Dakika
18 Temmuz 2018 Çarşamba

“Adıyaman, sendikacılığın Başkentidir”

24 Nisan 2017 Pazartesi, 09:04

Eğitim Bir Sen, Teşkilat Eğitimini Tamamladı

“Adıyaman, sendikacılığın Başkentidir”

 

Eğitim Bir Sen Adıyaman Şubesi, işyeri temsilcilerine yönelik teşkilat eğitimlerinin ikincisini gerçekleştirdi. Şehit Fazıl Gürs İmam Hatip Ortaokulu Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen eğitim programına konuşmacı olarak Eğitim Bir Sen Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Çakırcı katıldı.

Teşkilat eğitim programının selamlama konuşmasını yapan Eğitim Bir Sen Adıyaman Şube Başkanı ve Memur Sen Adıyaman İl Temsilcisi Ali Deniz, “Genel Başkanımızın belirlediği istikamet doğrultusunda işimize, içimize ve dışımıza yolculuk vizyonuyla hareket ediyor ve Yeniden Büyük Türkiye’nin inşasında önemli bir adım atıyoruz” dedi.

Deniz, “Bu yıl ikincisini düzenlediğimiz teşkilat eğitim programımız içimize yolculuktur. Bütün teşkilatımıza sendikal bilinci kazandıracak Memur Sen’imizi 1.111.111 üye ile dünyanın en büyük sivil toplum kuruluşu haline getireceğiz” şeklinde konuşan Deniz,  “Türkiye’nin en büyük emek ve özgürlük hareketi olarak gücümüze güç katmak ve yetkimizi pekiştirmek adına çalışmalar yapmayı sürdürüyoruz. Teşkilatımızı daha diri, daha canlı tutabilmek, alanda gücümüze güç katabilmek ve sesimizi daha gür bir şekilde çıkarabilmek adına Teşkilat Eğitimleri gerçekleştiriyoruz” ifadelerini kullandı.

Eğitim Bir Sen Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Çakır ise Adıyaman Şubesi’nde yaptığı incelemeler neticesinde duyduğu memnuniyeti dile getirerek,  “Adıyaman sendikacılık anlamında Türkiye’de daima örnek teşkil etmiştir. Bundandır ki sendikacılığın başkenti unvanını hak etmektedir” dedi. Eğitim Bir Sen Adıyaman Şubesi’nin sendikal çalışmaları neticesinde bütün büyük şehirleri geride bırakarak yetkiyi elde eden ilk il olduğunu hatırlatan Ramazan Çakırcı Adıyaman’ın bu başarısının ancak sahaya, sorunlara ve çözümlere hakimiyeti ile açıklanabileceğini vurguladı.

16 Nisan Referandumuna ve referandum sürecinde gerçekleştirilen çalışmalara değinen Ramazan Çakırcı ” darbecilerin açık oy gizli sayımla bize dayattığı 1982 Anayasa’sının bazı hükümlerini milletimiz gizli oy açık sayımla değiştirmiştir. Milletimizin iradesiyle değişen bu hükümler ile darbe anayasasının ürünü olan vesayetçi sistem tarih olmuştur” dedi. Türkiye’nin siyasi istikrara kavuşması için Memur Sen Konfederasyonu ve bağlı sendikalar olarak  Evet tercihinde bulunduklarını vurgulayan Çakırcı, “ülkemizin her ferdine, demokratik hakkını özgürce kullandığı ve Evet ile Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin önünü açtığı için teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Sendikal faaliyetlere değinen Ramazan Çakırcı “bu teşkilatın mücadelesi bitmemiştir. Mayıs mutabakatında yeniden yetkiyi elde ederek Memur Sen’in mücadelesindeki kararlılık ve dik duruşunu, Yeni Türkiye’nin inşasında aldığı sorumluluğu, sendikal alandaki başarılarını hazmedemeyenlere bir ders vereceğiz. Eğitim camiasının bize verdiği yetkiyi Ağustos ayında yapılacak olan 4. Toplu Sözleşmede en verimli biçimde kullanarak kazanımlarla dolu bir süreci geride bırakacak ve daha önce de olduğu gibi toplu sözleşme masasına yasanın merhameti ile oturup çakılı kalanlara sendikacılığın ne demek olduğunu sonunda öğreteceğiz” ifadelerini kullandı. Eğitim Bir Sen Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Çakırcı sözlerini şöyle sürdürdü:

“Hakkımız olanı almaktan imtina etmeyeceğimizi, hakkımız olmayanı almaya tevessül etmeyeceğimizi bir kez daha göstereceğiz. Büyüyen Türkiye’nin ortağı olmaktan onur duyarız, Türkiye’nin büyümesinden payımızı almaktan da geri durmayız.  4. Dönem Toplu Sözleşme Masası’nın kurulması ve sağlıklı bir toplu pazarlık sürecinin oluşması için şimdiden bir hatırlatmayı, bir uyarıyı yapmakta fayda görüyorum. 1 Ağustos’ta Kamu İşveren Heyeti ile masaya oturduğumuzda, 3.Dönem Toplu Sözleşmesinin çalışma konularının tamamının çözüme kavuşturulmuş, kesin hüküm içerenlerinin ise kazanıma dönüşmüş olması gerekiyor.”

Teşkilat eğitim programı Eğitim Bir Sen Adıyaman Şube Başkan Yardımcıları Habib Yıldırım ve Mehmet Demir’in “Sendikal Kazanımlar”, “Sendikal Temsil ve Algı Yönetimi” ve “Teşkilat Kültürü” konulu sunumlarını  gerçekleştirmeleri ile sona erdi.

Eğitim Bir Sen Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Çakırcı daha sonra deprem bölgesi Samsat’a geçerek geçici eğitim merkezini ziyaret ederek Kaymakam Yusuf Yıldırım’dan bilgi aldı. Kahta ilçe Temsilciliğini de ziyaret ederek incelemelerde bulunan Çakırcı Adıyaman’a dönerek Keleş Konağı’nda gerçekleştirilen Eğitim Bir Sen İl Divan Kurulu’na başkanlık yaptı.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz