Son Dakika
23 Temmuz 2018 Pazartesi

Adıyaman-Şanlıurfa yolu çalışmalar durdu

15 Ekim 2014 Çarşamba, 01:50

Adıyaman-Şanlıurfa yolu çalışmalar durdu

Adıyaman-Şanlıurfa yol yapımı havaların yağışlı olmasından dolayı durduruldu.

Tek şeridi bitirilen duble yolun diğer şeridi ise durdurulmuş durumda. Adıyaman – Bozova arasın olan 33 kilometrelik yolun büyük bir bölümünün yıl sonuna kadar bitirilmesi hedefleniyordu.

6 yıldan beri bir türlü bitirilemeyen Adıyaman – Şanlıurfa karayolu, sürücülerin tepkisi çekiyor.

Şanlıurfa – Adıyaman karayolunun yaklaşık 110 km. olduğunu belirten sürücüler, trafik artışının da oldukça yoğun olduğu bir güzergâhta bulunduğunu, gerek trafik artışının yoğunluğu gerekse de yolun oldukça dar ve bozuk olmasının kazalara davetiye çıkardığını söylediler.

Her yıl onlarca trafik kazasının olduğunu anlatan sürücüler, bu kazaların ölüm ve yaralanmalarla sonuçlandığını, ayrıca büyük maddi hasarlara yol açtığını ifade ettiler.

Bundan dolayı bizzat dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla 6 yıl önce startı verilen Şanlıurfa- Adıyaman bölünmüş yol projesi bitirilmiş olmadığını hatırlatan sürücüler, yolun bozuk olmasının yanında ayrıca kaplumbağa hızıyla gerçekleştirilen yol çalışmalarının kaza riskini daha da artırmakta olduğunu vurguladılar.

Şanlıurfa- Bozova karayolunun eksiklikleri olmasına rağmen bitme aşamasına geldiğini aktaran sürücüler, Bozova- Adıyaman yolunun ise bu tempo ile çalışmaların sürmesi durumundan bitmesinin yıllar alacağını gözlemlediklerini ifade ettiler.(BHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz