Son Dakika
20 Temmuz 2018 Cuma

“Adıyaman Kör Nokta Olmaktan Kurtuldu”

23 Mayıs 2015 Cumartesi, 10:47

AK Parti Milletvekili Adayı Boynukara:

“Adıyaman Kör Nokta Olmaktan Kurtuldu”

 

AK Parti Adıyaman Milletvekili adayı Adnan Boynukara, Nissibi köprüsünün açılması ile birlikte Adıyaman’ın kör nokta olmaktan çıkacağını belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı gerçekleştirilen Türkiye’nin üçüncü büyük asma köprüsü olan Nissibi Köprüsüyle ilgili A Haber’e konuşan AK Parti Adıyaman Milletvekili Adayı Adnan Boynukara, 810 milyon lira değerinde toplam 185 tesisin açılacağını belirtti.

Bunlardan 400 yataklı hastane ile Nissibi köprüsünün çok önemli olduğunu belirten Boynukara “Nissibi köprüsü Türkiye’nin 3. uzun köprüsü… İlk ikisi biliyorsunuz İstanbul’daki iki köprü… Adıyaman’da şehrin girişi vardı, çıkışı yoktu. Nissibi köprüsü ile Adıyaman’ın çıkışı da çıkışı olacak ve Adıyaman güney iller olan Kahramanmaraş, Gaziantep, Osmaniye’ye bağlanmış olacacak. Bu sayede, Adıyaman kör nokta olmaktan çıkacak. Biliyorsunuz Adıyaman turizm açısından önemli bir bölge ve bu köprü ile birlikte turizm alanları daha da canlanacak.” dedi.

Boynukara, ayrıca Nissibi köprüsünün yapımına Sayın Cumhurbaşkanını talimatıyla başlandığını, köprünün yine Sayın Cumhurbaşkanı tarafından açılmasının gurur verici olduğuna belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Sincik ziyaretini de değerlendiren Boynukara ziyaretin sebebiyle ilgili olarak şunları söyledi: “Sincik, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Türkiye genelinde en fazla oy verilen yer. Sayın Cumhurbaşkanı bu anlamada, Sincik’e gidip teşekkür edecek” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz