Son Dakika
19 Temmuz 2018 Perşembe

Adıyaman kokuyor, vatandaş bunalıyor

06 Temmuz 2017 Perşembe, 09:36

Sıcak hava, kötü koku vatandaşı bezdirdi

Adıyaman kokuyor, vatandaş bunalıyor

 

Adıyaman’ın birçok noktasında altyapı probleminden kaynaklı pis kokular vatandaşı bıktırıyor. Sıcak havalarda, bir de pis koku, şehri yaşanmaz hale getiriyor. Özellikle Adıyaman Valiliği, Emniyet Müdürlüğü, DSİ Kavşağı gibi şehrin en nezih yerlerinde bile pis koku, vatandaşı sıcakla birlikte bunalmasına yetiyor. Gülbeyaz Konutlarında oturan mahalle sakinleri de pis kokudan mustarip.

Gülbeyaz konutlarında ikamet eden vatandaşlar atık sudan geldiği iddia edilen koku nedeniyle basın açıklaması yaptı.

Gülbeyaz Konutlarında ikamet eden onlarca vatandaş, organize sanayi bölgesinde bulunan atık su arıtma tesisinde geldiği iddia edilen pis kokulardan rahatsız olduklarını belirterek duruma tepki gösterdiler.

Karapınar Mahallesi Organize Sanayi Bölgesi yakınlarında bulunan Gülbeyaz Konutlarında oturan vatandaşlar, organize sanayi bölgesi içerisinde bulunan atık su arıtma tesisinden geldiği iddia edilen kokunun rahatsız edici olduğunu iddia ederek basın açıklaması yaptılar.

Yaşanan kokuya biran önce bir çözümün bulunmasını istediklerini belirten vatandaşlar, “ Yaklaşık 7 yıldır burada oturuyoruz ama oturduğumuz yıldan bu yana kokular yüzünden oldukça rahatsız ve mağduruz. Bizler bu konuyla ilgili olarak birçok yere başvurduk ama ne yazık ki henüz bir çare bulunmadı. Bizler biran önce buraya biran önce kalıcı bir çözümün bulunmasını istiyoruz. Evimizin kapısı penceresi her zaman kapalı halde duruyor bir gün olsun biz balkonda oturabilmiş değiliz. Adıyaman’ın milletvekillerinden, validen, belediye başkanından ve ilin diğer yöneticilerinden bu konuyla ilgili yardım etmelerini bekliyoruz” ifadelerini kullandılar.

Güne Bakış Haber Merkezi-İHA

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz