Adıyaman

“Adıyaman İşid’le Anılmasın”

HDP Milletvekili Adayı Bülbül:

“Adıyaman İşid’le Anılmasın”

 

Adıyaman HDP Milletvekili Adayı Kemal Bülbül, Adıyaman’ın İŞİD’le anılmasına tepki gösterdi.

HDP Eş Başkanı Abuzer Küçükkelepçe ve Basın Sektereri Semra Uğur’la birlikte bir basın açıklaması yapan HDP Adıyaman Milletvekili Adayı kemal Bülbül, “Adıyaman mazlumların, yoksulların, emeğiyle geçinen onurlu insanların, Hak ve hakkaniyete yürekten inanan masum insanların kentidir. Adıyaman barbar IŞİD Canilerinin kenti değildir.” dedi.

Bülbül, “HDP’nin yöneticilerini, partimize oy verenleri ve parti çalışanlarımızı uyduruk ve komik gerekçelerle gözaltına alan işkence eden ve tutuklayan zihniyet sıra IŞİD’e gelince ‘Canlı bomba var ama eylem yapmadan yakalayamayız!’ diyecek kadar katliamlara zemin sunuyor! Bu aymazlık, Hukuk, siyaset bilimi ve devlet yönetme ciddiyeti açısından yüz karası bir tutumdur.” dedi.

HDP’ye “Potansiyel suçlu” işlemi yapan Adıyaman’ın Mülki, idari, güvenlik ve hukuk yetkilileri IŞİD canilerini koruyor! Uyduruk ve komik gerekçelerle tutukladığınız HDP yöneticilerini derhal serbest bırakın!

Bülbül, “Adıyaman ilimizi adını katil, cani, barbar IŞİD’le kirletmek isteyen zihniyeti kınıyoruz. Adıyaman Halkı 1 Kasım 2015 Genel Seçimlerinde HDP’ye vereceği desteği katlayarak artıracak ve bu karanlık zihniyetten hesap soracaktır. Seçim çalışmalarımız nedeniyle Adıyaman Halkının HDP’ye gösterdiği çok ciddi destek ve duyarlılığa, coşkulu karşılamaya yürekten teşekkür ediyor, desteğin giderek artacağını biliyor ve görüyoruz. Adıyaman’ı IŞİD Merkezi yapmaya çalışan zihniyet kuyruğu kaptırmıştır. Adıyaman halkı mezrası, köyü, beldesi, ilçesi ve kent merkeziyle cani ve barbarlara gereken dersi verecektir.  Emeğiyle geçinen onurlu Adıyaman halkı katil ve canilere, canileri besleyip üstümüze salanlara pirim vermeyecek,  inadına barış, inadına özgürlük, inadına HDP diyecektir.”

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı