Adıyaman

“Adıyaman, huzurundan asla taviz vermez”

Kutlu’dan Adıyaman’ın İl Oluş Mesajı

“Adıyaman, huzurundan asla taviz vermez”

 

Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, Adıyaman’ın İl Oluşunun 61. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

1 Aralık 1954 tarihinde Bakanlar Kurulu kararı ile il olan Adıyaman’ın İl Oluşunun 61. yılı kutlanıyor. Adıyaman Belediye Başkanı Fehmi Hüsrev Kutlu, yeraltı ve yerüstü zenginliklerinden kültürüne, en önemlisi de Türk-Kürt, Alevi-Sünni, Müslüman-Hıristiyan ayrımı yapılmadan herkesin yıllardır kardeşçe yaşadığı bir kent olan Adıyaman’ın ülkenin en dikkat çekici ve en yaşanabilir şehirlerinden bir tanesi olduğunu dile getirdi.

Adıyaman’ın zengin bir kültürle yoğrulduğunu da dile getiren Başkan Kutlu, “Dünya üzerinde güneşin doğuşunun ve batışının en güzel izlendiği yerlerden bir tanesi olan Kommagene Uygarlığının mirası Nemrut Dağı’nın bulunduğu Adıyaman’ımız, ekonomik ve sosyal yönüyle hızla ilerlemekte, kamunun ve özel sektörün yatırımları gelişerek ve büyüyerek yeni Türkiye yolunda yürümektedir. Adıyaman, Anadolu’muzun kültürel dokusunun bütün özünü içerisinde barındıran bir ildir. Yüzyıllar boyunca çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan bu güzide kentimiz, yine yüzyıllardır Türk-Kürt, Alevi-Sünni, Müslüman-Hıristiyan ayrımı yapılmadan herkesin kardeşçe yaşadığı bir kent olarak dikkat çekmiştir. Son aylarda ilimiz adına başlatılan karalama kampanyalarına rağmen, Adıyaman tarihi boyunca sürdürdüğü devletçi yapısından ve huzurundan asla taviz vermeyecektir” dedi.

Başkan Kutlu, “Geçmişten gelen birikimi ile geleceğe doğru yürüyen ilimizin daha da gelişmesi, şehrimizin güzelleşmesi ve daha yaşanabilir bir hale getirilebilmesi için hep birlikte çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz. Belediye olarak şehrimizin gelişmesi ve güzelleşmesi için, insanlarımızın daha gelişmiş ve modern bir şehirde yaşamalarını sağlamak adına elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz. Adıyaman için geçmişten bu yana gayret eden, çalışan ve bu şehir için bir taş koyan herkese teşekkür ediyorum. Bu vesileyle bütün hemşerilerimize selam ve saygılarımı sunuyor, Adıyaman’ımızın il oluşunun 61. yıldönümünü en içten dileklerimle kutluyorum” ifade etti.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı