Adıyaman, Floransa Bienali’nde

12 Ocak 2017 Perşembe, 09:02

Adıyaman, Floransa Bienali’nde

11.düzenlenecek Uluslararası Floransa Bienali’ne Adıyaman Üniversitesi (ADYÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Öğretim Görevlilerinden Semra Sonya Doğan Ak ve Büşra Kuruçay katılarak Türkiye’yi temsil edecekler.

Adıyaman Üniversitesinden ise  2 öğretim görevlisi, 11’incisi düzenlenecek uluslararası floransa bienali’ne yapmış oldukları eserleri Türkiye’yi temsilen götürülecekler.

Büşra Kuruçay, yaptığı açıklamada, “Bir çok tekniği bir arada kullanarak tuvaller, kağıt üzerinde çalışmalar, yağlı boya çalışmalar gibi bir çok çalışmalar yapabiliyorum. Yurt dışında Floransa’da düzenlenecek olan bir bianel var, ciddi bir bianel, 21 yıldır devam eden, bu yıl 11’incisi düzenlenen çünkü iki yılda bir düzenlenen bianel, oraya müracaatlarımızı yaptık. Adıyaman Üniversitesinden bir araştırma görevlimizle birlikte başvurularımızı yaptık ve komite tarafından kabul edildik. Şimdi oraya gidip oradaki çalışmalarımızı dünyaca ünlü kişilere sunumlarımızı yapacağız” dedi.

Semra Sonya Doğan Ak ise “Son zamanlarda işlemlerim göç, tamamen göçebelik ve mültecilik üzerine çıkış noktam yine Bulgaristan göçü, bunun üzerine tezde yazıyorum. Yurt dışındaki düzenlenecek olan etkinliğe bizlerin kabul edilmesi ise çok sevindirdi. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Güne Bakış haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz