Adıyaman

Adıyaman Emitt’e Hazırlanıyor

Adıyaman, Önemli Fuarda Tanıtılacak

Adıyaman Emitt’e Hazırlanıyor

 

Kadim medeniyetler şehri Adıyaman, 22-25 Ocak 2015 tarihleri arasında İstanbul Beylikdüzü TÜYAP Fuar alanında dünya turizminin buluşacağı Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarına katılıyor.

Yüz binlerce kişiye varan ziyaretçi sayısıyla Türkiye’nin en büyük turizm fuarı olan Emitt Fuarı’na iddialı bir şekilde hazırlanan Adıyaman Valiliği, Adıyaman’ın sahip olduğu zengin turizm potansiyelini kapsamlı bir şekilde tanıtmak amacıyla dünyanın dört bir yanından gelen turizm profesyonelleri ve ziyaretçileriyle buluşacak.

22-25 Ocak 2015 tarihleri arasında İstanbul Beylikdüzü’nde gerçekleştirilecek Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarına etkin bir tanıtımla katılacaklarını ifade eden Vali Mahmut Demirtaş, “Adıyaman’ın sahip olduğu turizm değerlerini ulusal ve uluslararası alanda tanıtmak amacıyla Ankara, İstanbul ve İzmir’le başlayan tanıtım atağımız dünyanın en büyük beşinci turizm fuarı olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarıyla devam ediyor. Birçok ülkenin katılım sağlayacağı EMİTT Fuarı, ülkemiz ve ilimiz turizmi için büyük önem taşımaktadır. Fuarda ilimizi en güzel şekilde tanıtmak amacıyla yereldeki tüm hazırlıklarımız tamamlandı” dedi.

Türkiye’deki turizmin güç kaynağı olan EMITT Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarında Adıyaman’ın lezzetlerini de görücüye çıkartacaklarını belirten Vali Demirtaş, “Adıyaman’ı en güzel şekilde tanıtmak için ilimizin tarihi, kültürel ve doğal yönleriyle anlatan değişik dillerde hazırlanan tanıtım materyallerini gelen ziyaretçilere dağıtılmasının yanı sıra, tarımsal ürünlere de standa yer vereceğiz. Ayrıca, Adıyaman standını ziyaret eden misafirlere Adıyaman Çiğköftesi ve Kervansaray Kahvesi gibi yöremize özgü tatlar ikram edilecektir. Halkoyunlarımızın sergileyeceği gösterilerle de fuara ayrı bir renk katmayı düşünüyoruz. Adıyaman, tarihi ve kültürel güzellikleri ile önemli bir turizm potansiyelini içinde barındırıyor. Bizler de bu güzellikleri kapsamlı bir şekilde tanıtmak amacıyla en iyisini yapmaya çalışacağız” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu