Adıyaman

Adıyaman EMİTT Fuarında

Adıyaman EMİTT Fuarında

Ülkeler arasındaki turizm ilişkilerini geliştirerek, turizme katkı sunmak amacıyla İstanbul Beylikdüzü TÜYAP Fuar Merkezi’nde 19. kez kapılarını açan ve açılışını Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı’nın yaptığı,  Dünyanın 5’inci büyük turizm fuarı olma özelliği taşıyan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT) başladı.

71 ülkeden yaklaşık 4 bin 500 firmanın katıldığı fuar, 25 Ocak Pazar gününe kadar gezilebilecek. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT, turizm endüstrisi profesyonellerinin yanı sıra sektör paydaşlarını bir araya getirdi.

Kadim medeniyetler şehri Adıyaman’da, Valilik öncülüğünde EMİTT fuarında stand açarak, ilin sahip olduğu zengin turizm potansiyelini uluslararası alanda kapsamlı bir şekilde tanıtmak amacıyla yerini aldı.

İpekyolu Kalkınma Ajansı ile güç birlikteliği yapılarak hazırlanan Adıyaman standı, EMİTT fuarında en çok ilgi gören stant oldu.

Fuarın birinci gününde Adıyaman Standını birçok ilin Valileri, Büyükşehir Belediye Başkanları, Milletvekilleri ve çok sayıda katılımcı ziyaret etti.

Konuklarıyla yakından ilgilenen Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, ziyaretçilere Adıyaman Çiğköftesi ve meşhur Kervansaray Kahvesi ikram etti.

Vali Mahmut Demirtaş, fuarın birinci günü açılış programına katılan bir çok ulusal basın mensubuna Adıyaman hakkında  özel demeçler verdi.

21 medeniyetin gelip geçtiği ve bu medeniyetlerin izlerini taşıyan, barışın, kardeşliğin, huzurun, hoşgörünün ve Güneydoğu Anadolu’nun en şirin ili, Adıyaman’ın tarihini, kültürünü, mutfağını, sahip olduğu değerleri, gelenek ve göreneklerini Türkiye’nin aynası ve mozaiği olan İstanbul’da tanıtmayı amaçladıklarını belirten Vali Mahmut Demirtaş, “İlimizi ulusal ve uluslararası alanda tüm dünyada tanıtmak amacıyla Ankara, İstanbul ve İzmir’le  başlayan tanıtım atağımız Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMİTT) ile devam ediyor. 4 gün boyunca ilimizin sahip olduğu tüm güzellikleri Türkiye’nin mozaiği İstanbul’da en iyi şekilde tanıtacağız” dedi.

 

 

Emitt Fuarı Adıyaman’ın Tanıtımı İçin İyi Bir Fırsattır

AK Parti Adıyaman Milletvekili Dr.M.Murtaza Yetiş, Adıyaman’ın kültürel ve turizm potansiyelini fuarda sunma imkanının en iyi şekilde değerlendirilmesi için her türlü çalışmanın yapıldığını söyledi. EMITT’in bir turizm organizasyonu olarak 140 binden fazla ziyaretçiye ev sahipliği yaptığını ifade eden Yetiş, ülke içinden ve dışından fuara misafir olarak katılan bu ziyaretçi potansiyelini Adıyaman’a çekmek için kurulan stantta özverili bir çalışmanın yapıldığını söyledi.

Bu tür fuarların ilin uluslararası tanıtımında önemli bir işlev gördüğünü belirten Yetiş, bu yıl ipek yolu Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle kurulan standın özellikle medeniyetin beşiği ve bir barış havzası olan Adıyaman’a olan ilgiyi artıracağına inandığını belirtti.

Kültür Turizm Bakanlığı tarafından yeni destinasyonların marka haline getirilerek öne çıkarıldığını belirten Yetiş, “ Adıyaman tarihi, kültürü, doğal yaşamı ve çevresi ile hala tam olarak keşfedilmemiş bir hazine. Öyle inanıyorum ki, Kültür Bakanlığı’mızın desteğiyle bu hazine keşfedilecek ve Adıyaman’ımızın içinde olduğu destinasyon önemli bir marka olarak öne çıkacak. Bu sebeple bu tür organizasyonlara etkin katılımı oldukça önemsiyorum. Fuarda Adıyaman’ımızın tanıtımına katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu