Anasayfa / Adıyaman / Adıyaman, ‘Elazığ Bölge’den Kurtuldu!

Adıyaman, ‘Elazığ Bölge’den Kurtuldu!

Adıyaman, karayollarında Gaziantep’e Bağlandı

Adıyaman, ‘Elazığ Bölge’den Kurtuldu!

 

Adıyaman, Karayollarından hizmet alma yönünden eskiden beri dertli. Bunda en büyük etken, Karayolları Şube Şefliğinin Elazığ Bölge Müdürlüğüne bağlı olmasıydı. Cumhurbaşkanlığı Hükümet sisteminde yeniden oluşturulan bakanlıklar içerisinde Karayolları Genel Müdürlüğü de var. Yeni kabinede Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak adlandırılan bakanlıkta, Karayolları Genel Müdürlüğü de yer alıyor. Bu bakanlığın hizmet ağında olan bölge müdürlükleri ve bölgelere bağlı iller de yeniden tespit edildi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına bağlı 13 Bölge Müdürlüğü oluşturuldu. Adıyaman, bu bölgelerin içerisinde 6’ıncı bölgede yer aldı. Gaziantep’e bağlı olan 6. Bölge Müdürlüğüne bağlı iller şöyle; Adıyaman, Kahramanmaraş, Kilis, Osmaniye ve Şanlıurfa.

Yeni oluşturulan bölge müdürlüklerinde komşumuz Malatya, Sivas’ta oluşturulacak 12’inci bölge müdürlüğüne bağlı olacak. Bu bölgede Malatya, Tokat ve Yozgat yer alacak. Daha önce bağlı olduğumuz Elazığ ise yeni kabinede oluşturulan yeni bakanlık yapısında 8’inci bölgeye bağlı olacak. Diyarbakır’da yer alacak bu bölge müdürlüğüne Batman, Bitlis, Elazığ, Hakkari, Mardin, Siirt, Şırnak ve Van bağlı olacak.

Böylece Adıyaman, uzun yıllardır “gözden uzak olan, gönülden de uzak olur” anlayışıyla Karayolları hizmetlerinden yoksun olduğu Elazığ Bölge Müdürlüğünden de kurtulmuş olacak.

Yine yeni oluşturulan bakanlıklarda Milli Emlak Genel Müdürlüğü Maliye Bakanlığından alınarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığına Bağlandı. Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğü de İçişleri Bakanlığından alınarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bağlandı. Daha önce Orman Bakanlığına bağlı olan Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü de Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bağlandı.

Güne Bakış Haber Merkezi

Bu Habere de Bakın

Fırat’tan yağmurda seçim çalışması

AK Parti Adıyaman Milletvekili İbrahim Halil Fırat, Sincik ilçesindeki yoğun yağışa rağmen seçim çalışmalarını sürdürdü.  …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir