Adıyaman daha da sıcak olacak

11 Temmuz 2016 Pazartesi, 08:22

Adıyaman daha da sıcak olacak

 

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü, Malatya, Elazığ, Tunceli, Adıyaman ve Bingöl için kuvvetli rüzgar ile fırtına uyarısı yaptı.  Adıyaman’da sıcak havanın bu haftada devam etmesi bekleniyor. İlimizde bugün hava sıcaklığının 23-35 derece dolayında olması beklenirken, hafta sonuna doğru 41 dereceye kadar çıkması bekleniyor.

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü Elazığ Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi, Elazığ, Malatya, Tunceli, Adıyaman ve Bingöl için saatte 75 kilometre hız çıkabilecek fırtına uyarısında bulundu.

Elazığ Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi tarafından yapılan açıklamada, ”Yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre rüzgarların Malatya, Tunceli, Elazığ, Adıyaman ve Bingöl  çevrelerinde  periyot boyunca, Kuzey ve Kuzeybatılı yönlerden saatte 60 kilometreye kadar esmesi beklenmektedir. Kuvvetli rüzgar yer yer fırtına şeklinde esmesi ve saatte 75 kilometreye çıkması beklenmektedir” denildi.

Kuvvetli rüzgar sebebiyle oluşabilecek olumsuzluklara karşıda uyarıda bulunan merkez, çatı uçması, ağaç ve direklerin devrilmesi konusunda vatandaşlarla ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiğini bildirdi.(İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz