Anasayfa / Adıyaman / Adıyaman Cumhurbaşkanını Ağırlıyor

Adıyaman Cumhurbaşkanını Ağırlıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bugün İlimizde

Adıyaman Cumhurbaşkanını Ağırlıyor

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün saat 15.00’de, Emniyet Müdürlüğü yanındaki miting alanında Adıyamanlılarla buluşacak. 16 yılda çok defa ilimize gelen Erdoğan’a, Adıyamanlılar her seferinde yoğun ilgi gösterdi, seçimlerde de yoğun bir destek verdi. Adıyamanlılar bu defa Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da Adıyaman’a destek vermesini, Adıyamanlıların da “Vakit, Adıyaman’ın, Adıyamanlıların Vakti” demesini bekliyor.

24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve Milletvekilliği Genel Seçimleri için siyasi partilerin çalışması hız kazanmışken, liderlerin seçim gezileri de hız kesmeden devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün ilimize geliyor.

AK Parti’de Vakit Türkiye Vakti, Vakit Adıyaman Vakti sloganıyla başlayan AK Parti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim kampanyası,  Haziran’da Adıyaman’la devam edecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim gezileri kapsamında 1 Haziran Cuma günü saat 15,00’de Emniyet Müdürlüğü yanındaki miting alanda Adıyaman halkına hitap edecek.

 

Adıyamanlıların Beklentisi

Güne Bakış Gazetesi olarak Adıyamanlıların beklentilerini toparladık, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “okuyacağı” inancıyla buraya alıyoruz.

Adıyaman çiftçisinin iki önemli isteği var. Bunlardan birisi sulu tarıma acilen geçilmesi, devam eden projelerin kısa sürede tamamlanması, proje halinde olanların da yatırıma dönüştürülmesi.

Adıyaman çiftçisinin ikinci isteği, aslında tüm Adıyamanlıların da isteğidir. Tütün yasasının yeniden gözden geçirilerek, çiftçinin emeğinin suç sayılmasının önüne geçilmesi. Adıyaman çiftçisinin en önemli gelir kaynağı olan tütün, aynı zamanda Adıyaman esnafının da, Adıyaman ekonomisinin de, Adıyaman’da toplumsal işleyişte de çok önemli yeri var.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan işsizlerin de talebi var.

Türkiye ortalamasının üzerinde olan işsizliğin Adıyaman’da belinin kırılması için mutlaka ilave istihdam oluşturulması, bunun için Adıyaman ölçekli teşviklerin verilmesi gerekir.

Adıyaman esnafı borç yükünün azaltılmasını, yoksul kesim de, yoksulluğun belinin kırılmasını istiyor.

Adıyamanlıların istediği, aslında tüm Türkiye’nin istediklerinden farksız. Adıyamanlı, bu kentin “kent” olmasını, kasaba görünümünden kurtulmasını istiyor ve bunu da yıllardır istiyor, yıllardır da bu kenti, kent görünümüne kavuşturmamak için didinenler nedeniyle bu mümkün olmuyor.

Ve Adıyamanlı artık Adıyaman’ın da bir “bakanı” olsun istiyor, tepeden bakanı değil, kendi içinden çıkan bir “bakanı” olsun istiyor.

Haber Yorum: Güne Bakış

 

Bu Habere de Bakın

Yeşillendirmeye devlet destek veriyor

Harbi’den ağaçlandırma çalışmalarıyla ilgili açıklama Adıyaman Orman İşletme Müdürü Mehmet Harbi, Adıyaman’da özel ağaçlandırma çalışmaları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir