Adıyaman

Adıyaman-Bozova Duble Yolda Sona Doğru

 

Adıyaman-Bozova Duble Yolda Sona Doğru

 

Vatandaşların daha rahat ve güvenli bir şekilde seyahat etmelerini sağlamak amacıyla Adıyaman ile Şanlıurfa Bozova ilçesi arası başlatılan duble yol çalışmalarında sona yaklaşıldı.

Yüklenici firmanın çalışmalarını sürdürdüğü 33 kilometrelik yolun 2016 yılında bitirilmesi hedefleniyor.

Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Adıyaman-Bozova arasında yürütülen duble yol çalışmalarını yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.

Adıyaman ile Şanlıurfa’yı bağlayan önemli yollardan biri olan Adıyaman-Bozova duble yol çalışmaları kapsamında yol genişletme ve sanat yapıları çalışması devam ediyor. Yolda yaklaşık 1 Milyon metreküplük kazı dolgu çalışması yapılacak. Proje kapsamında, Adıyaman-Şanlıurfa güzergâhı üzerinde birçok köy ve mezra bağlantısının bulunması sebebiyle 13 adet kavşak yeri uygulanacak. Ayrıca, bölge trafiğinin akışını engellememek amacıyla güzergâhın her iki yönündeki ulaşımının sağlanması için 9×5 ebadında altgeçit yapılması planlanmakta.

Çalışmaların sürdüğü yolda incelemelerde bulunan Vali Mahmut Demirtaş, “33 metre genişliğinde, üç gidiş ve üç geliş olmak üzere toplam 6 şeritli olacak yolun hizmete girmesiyle Şanlıurfa ile Adıyaman arasında önemli bir geçiş sağlanacaktır. Şu anda çalışmalar seri bir şekilde devam ediyor. Yolun takipçisiyiz. Umarım yolu en kısa sürede tamamlar ve vatandaşlarımızın hizmetine sunarız. Yolun tamamlanmasıyla zaman ve yakıt tasarrufu sağlanarak ilimizin ulaşım standardı daha yüksek bir seviyeye çıkarılacaktır. Buda ilimizin kalkınma hamlesine önemli katkılar sunacaktır” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı