Adıyaman

Adıyaman Belediyesi Engellileri Unutmadı

Adıyaman Belediyesi Engellileri Unutmadı

 

Yaptığı çalışmalarla takdir toplayan Adıyaman Belediyesi bünyesindeki TOGEM, Engelliler Haftası’nda da birçok organizasyona imza attı.

Bünyesinde açtığı kurslarla istihdama kapı aralayan, yaptığı yardımlarla da takdir toplayan Adıyaman Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Toplumsal Gelişim Merkezi (TOGEM) Engelliler Haftasında da yoğun bir mesai yaptı.

İlk olarak görme engelli vatandaşlara yönelik Braille Alfabesi ile Kur’an-ı Kerim eğitimi veren Mimar Sinan Kız Kur’an Kursu öğrencileri için bir etkinlik düzenleyen TOGEM’in bu anlamlı etkinliğine Vali Mahmut Demirtaş ve eşi Beyhan Demirtaş hanımefendi, Milletvekili İ. Halil Fırat, Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu ve eşi Fulya Kutlu hanımefendi ile TOGEM Koordinatörü Yasemin Delibaş katıldı. Etkinlikte 8 görme engelli öğrenciye Adıyamanlı hayırsever işadamı Haşan Taşar tarafından gönderilen baston ile TOGEM kursiyerleri tarafından hazırlanan şal hediye edildi.

Mimar Sinan Kız Kur’an Kursu’ndaki etkinlikten sonra ikinci etkinliği Adıyaman Özel Eğitim Okulu ve Uygulama Merkezi’nde gerçekleştiren Adıyaman Belediyesi TOGEM yetkilileri, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Hakan Gürsoy, Belediye Başkan Yardımcısı M. Said Kutlu ile belediye meclis üyeleri Abdurrahman Karayılan ve Abdurrahman Gürbüzcan’ın katıldığı programda öğrenciler için hazırlanan hediye paketlerini dağıttı.Adiyaman-Belediyesi-Engellileri-Unutmadi-(6)

TOGEM tarafından açılan Tekstil Eğitim Merkezi kursiyerleri tarafından yapılan oyuncak ve önlükleri engelli öğrencilere dağıtan heyet, Adıyaman Özel Eğitim Okulu ve Uygulama Merkezi Müdürü İbrahim Bağcı ile de bir süre sohbet etti. Ziyarette çalışmalarından dolayı okul müdürü Bağcı’yı tebrik eden Belediye Başkan Yardımcısı Said Kutlu, Adıyaman Belediyesi olarak her zaman engelli vatandaşların yanında olduklarını dile getirdi. Okul Müdürü Bağcı ise ziyaretten ve verilen desteklerden dolayı heyete teşekkür etti.

Ziyaret sonunda sınıfları tek tek gezerek öğrencilere hediyelerini dağıtan heyet, öğrencilerin mutluluğu karşısında zaman zaman duygulu anlar yaşadılar. Yapılan yardımlarla ilgili kısa bir açıklamada bulunan TOGEM Koordinatörü Yasemin Delibaş, Engelliler Haftası münasebetiyle Tekstil Eğitim Merkezi’nde hazırlanan oyuncak ve faaliyet önlüklerini çocuklara hediye ettiklerini dile getirerek, “Uygar toplum olmak engellilere gösterilen yakın ilgi ve sorunlarının çözüm konusunda harcanan çaba ile mümkündür. Devletimizin sağladığı imkanların yanında bu tür sosyal faaliyetlerle engellilerimiz konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla bu tür etkinliklerle toplumumuzun bilincin oluşmasını sağlamayı amaçladık. Oyuncak ve faaliyet önlüklerinin yapımında emeği geçen bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı