Adıyaman

Adıyaman Baro Başkanlığı’na Av. Hasan Demir Seçildi

Adıyaman Baro Başkanlığı’na Av. Hasan Demir Seçildi

Adıyaman Barosu’nda, divan başkanlığını Av. Mustafa Alkayış’ın yürüttüğü kongrede iki liste ile gidilen seçimde Av. Hasan Demir 86 oyla Adıyaman Barosu Başkanı seçildi.

Adliye binasında divan başkanlığını Av. Mustafa Alkayış’ın yürüttüğü Adıyaman Barosu olağanüstü başkanlık seçimine Av. Suphi Derviş Yılmaz ile Av. Hasan Demir aday oldu. İki liste ile gidilen seçimde 159 oy kullanıldı. 159 oyun kullanıldığı seçimde Av. Hasan Demir 86, Av. Suphi Derviş Yılmaz ise 63 oy alırken, 10 oy ise geçersiz sayıldı. Av. Hasan Demir almış olduğu 86 oy ile Adıyaman Barosu’na başkan olarak seçildi.

Başkanlığı kazanmanın sevincini ve mutluluğunu yaşayan Adıyaman Barosu’nun yeni Başkanı Av. Hasan Demir, “Bu meslek içi bir yarıştır hepimiz de avukatız. Avukatlık mesleğinin onurunun korunması ve daha da ileriye götürmek için gayret göstereceğiz. Bunu yaparken sadece yönetimle değil baronun bütün mensupları ile birlikte istişare içerisinde güzel hizmetler yapmak için var gücümüzle çalışacağız. Özellikle mesleğe yeni başlayanlarımızın birçok sıkıntısı var. Onlar için pozitif bazı uygulamalarımız olacak. İnşallah Adıyaman için ve özellikle avukat mesleğinin yüceltilmesi irtibatının artırılması noktasında taleplerimiz olacak. Ben herkese teşekkür ediyorum desteklerinden dolayı” şeklinde konuştu. (İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu