Son Dakika
17 Temmuz 2018 Salı

ADD’den, PKK’ya Heykel Tepkisi

02 Ekim 2014 Perşembe, 15:08

ADD’den, PKK’ya Heykel Tepkisi

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Adıyaman Şube Başkanı Aslan Palalı, PKK’nın Atatürk heykellerini yakıp yıkmasına tepki gösterdi.

Hükümetin yürüttüğü ‘Çözüm Süreci’ni eleştiren ADD Adıyaman Şube Başkanı Aslan Palalı, yürütülen politikalar nedeniyle PKK’nın Atatürk heykellerini yakıp yıktığını savundu.

İktidarın sürdürdüğü sürecin rejimi tehdit eder hale geldiğini kaydeden Palalı, “Bugün şımartılan PKK sayesinde terörün İŞİD’i bahane edip Atatürk heykellerini yakması beklenen şeydir. Bu politikanın sorumlusu olanları lanetliyoruz. Daha dün anadilde eğitime aykırı diye devlet okullarını yaktılar. Daha öncede karakol yapımı bahanesiyle yol kesip araçları yaktılar, elektrik kesintilerini gerekçe gösterip binaları yağmaladılar, HES İnşaatlarını boykot diye şantiyeleri yıktılar. Adam kaçırmaya, korucuları öldürmeye devam ediyor, mahkeme kurup yargılama yapıp cezaya hükmediyorlar. Bu devletten maaş alan milletvekili kendi devletini taşlıyor. Askerimiz, polisimiz hükümetin emri nedeniyle görevini yapamıyor, teröriste haddini bildiremiyor. Yandaş TV ve basın, bölücü ve onların yanında yer alan siyasi çevreler ya bu şiddeti görmezden geliyor ya da hak arama olarak değerlendirip alkışlıyor.

Bu sürecin sorumlusu baştan sona hükümettir ama bu sürecin sonunun rejime, devlete, demokrasiye yönelik bir tehlike olduğunu şu veya bu nedenle öngöremeyen ve sonuçta etkin mücadele etmeyen, başta siyası muhalefet partileri olmak üzere tüm toplum kuruluşları da kusurlu ve sorumludurlar.

Gün, vatanın, cumhuriyetin geleceğine sahip çıkma, kendi kişisel menfaatlerimizin önüne koyabilme ve bu sınavdan alnımızın akı ile çıkma günüdür” dedi.(İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz