Adıyaman

“Adaletsizlik HDP ile Son Bulacak”

HDP Adayları il merkezi ve ilçelerde

“Adaletsizlik HDP ile Son Bulacak”

 

HDP Adıyaman birinci sıra milletvekili adayı Hasan Basri Yorulmaz ve berberindeki partili heyet Adıyaman merkezde sebze hali, minibüs kooperatifleri ve Zey yolu üzerindeki esnafları ziyaret etti.

HDP milletvekili adayı Hasan Basri Yorulmaz, HDP’nin seçim barajını aşamaması durumunda oluşacak parlamentoda muhalefetin çok zayıf olacağı bu durumun iktidar kanadında zaten hâkim olan keyfilik hukuksuzluk ve ayrımcı tutumun daha da dayanılamaz hale geleceğini, adaletsizliğin HDP ile son bulacağını söyledi.

Yorulmaz, “HDP, tüm olumsuzluklara, medyada yok sayılmasına ve baskılara rağmen; demokrasi, barış ve adalet isteyen halklarımızın desteği ile antidemokratik olan bu barajı dağıtarak güçlü bir meclis grubu ile parlamentoya girecektir.”

Kahta ilçesinde seçim çalışmalarına devam eden HDP 3. Sıra milletvekili adayı Mahmut Özdemir ve beşinci sıra adayı İsmet Ardıç ile Kahta HDP yöneticileri; Tokaris  ve Narince bucaklarına bağlı köylerde vatandaşla buluştu.

HDP Adıyaman ikinci sıra adayı Hayriye Korkmaz Altınşehir  mahallesinde esnaf ziyaretlerinde bulundu.  Yine Adıyaman AVM’de ki ziyareti sırasında esnaf ve halka merhabalaşan, yapılan kısa sohbetlerde; ülkede artan hayat pahalılığının gerek esnafta gerekse vatandaşta dayanılamaz boyutlara ulaştığını ve bunun sürdürülemez olduğunu belirtti.

Korkmaz, “Yasama meclisinde halkımızın destekleri ile oluşturulan antidemokratik baraj aşılarak güçlü bir grupla tüm ülke sorunlarında olduğu gibi hayat pahalılığının da ülke gündeminden çıkarılacaktır. Bunun teminatı HDP grubudur” dedi.

Güne Bakış haber Merkezi

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu