Son Dakika
18 Temmuz 2018 Çarşamba

Açılmaması bir, açılması bin dert

14 Mart 2017 Salı, 08:40

Yeni otogarın çatısı yağmura dayanamadı

Açılmaması bir, açılması bin dert

 

Adıyaman, kasaba otogarıyla şehirler arası ulaşımı yıllardır sağlamaya çalışıyor. Adıyamanlıların en büyük isteği Adıyaman’a yakışır bir otogar yapılmasıydı. Otogar yapılmadan önce Adıyamanlıların bir derdi vardı; Otogarın olmaması.. Otogar yapımı başladı, yılan hikayesine döndü, mahkemelik oldu, yapımı durdu, ir sürü iddialarla gündeme geldi. Bitti, yolu olmayan, hiçbir imkanı bulunmayan bir hale geldi. Bu defa açalım mı, satalım mı, alıp başımızı gidelim mi haline dönüştü. Sonra açıldı, yağmur yağdı, bin dert başladı…

Adıyaman, yıllardır otogar bekliyordu, otogarın yapılmaya başlanmasıyla birlikte bin dert de başladı. Önce ilin batısına yapılmak istendi, yer alındı, bir ton masraf edildi, sonra vazgeçildi, şehrin doğusuna, şehir merkezine uzak bir yer seçildi.

Yolu olmayan yere otogar yapılması Adıyaman’a hastı.

Yapılan otogar, henüz bitmeden arıza çıkardı, sonra mahkemelik oldu, yolsuzluk iddiaları baş gösterdi, yapımı durduruldu ve yılan hikayesine dönen bir inşaat süreci başladı.

Çok yüksek fiyata yapılan ve atıl hale gelen otogara Adıyamanlılar iç geçirerek baktı. Seçimler oldu, yönetim değişti ama otogar atıl halde durmaya devam etti.

Sonra işe yaramaz bulunan milyonluk yatırımı “satalım mı, satmayalım mı” tartışmasını getirdi, belki de başımızı alıp gidelim daha uygundu.

Adıyaman Belediye Başkanı Fehmi Hüsrev Kutlu, vatandaşların “açalım” talebinin yoğunlaşması üzerine ofis ihalesini tamamlayıp açtı, ama dertler de katlandıkça katlandı. Şimdi çatısı akıtıyor, hem de en küçük bir yağmurda…

 

Bin dertten birisi su akıtması

İlimizde önceki günden beri süren yağmur yağışı nedeniyle yeni otogarın çatısı su akıtmaya başladı.

Geçtiğimiz aylarda açılışı yapılan otogarın çatısından su akması esnaf ve yolcuları mağdur ederken, çatıda meydana gelen arızaya itfaiye ekipleri müdahale etti. Otogarın çatısındaki su oluklarında meydana gelen tıkanmaya sebep olan malzemeler itfaiye ekipleri tarafından temizlendi.

Otogarda bulunan taşıma firmalarının yetkilileri yeni yapılan otogarın çatısının akıtmasının anlaşılır bir şey olmadığını belirterek, otogarın sağlam yapılmadığını iddia ettiler.

İtfaiye yetkilileri ise, su sızıntısının çatıdaki olukların tıkanmasından kaynaklandığını ve sorunun giderildiğini dile getirdiler.

 

Adıyaman Belediyesinden yağış mesaisi

Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, etkili olan yağışlardan dolayı 153’e gelen şikayetleri kendisi aldı, yürütülen çalışmaları yerinde inceledi.

Adıyaman’ı önceki günden itibaren etkisi altına alan aşırı yağışlardan dolayı yoğun bir şekilde mesai yapan Adıyaman Belediyesi, her kademesi ile soruna anında müdahale ederek olası bir aksiliğin önüne geçiyor.

Adıyaman Belediyesi’nin çeşitli birimleri tarafından yürütülen çalışmaları gecenin ilerleyen saatlerine kadar yerinde inceleyen Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, yağışlardan dolayı belediyenin şikayet hattı olan 153’e gelen şikayetleri kendisi alarak, vatandaşın sorunun kısa süre içerisinde çözülmesi için gerekli birimlere talimat verdi.

Adıyaman Şehirler Arası Otobüs Terminalinde yaşanan sorunu da yerinde inceleyen Başkan Kutlu, “Otogarın çatısındaki giderlerin tıkanması sonucu meydana gelen su sızması, itfaiyemizin müdahalesiyle engellendi ve durum kısa süre içerisinde normale döndü” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz