Son Dakika
17 Temmuz 2018 Salı

8 işadamı gözaltına alındı

25 Temmuz 2016 Pazartesi, 09:38

FETÖ/PDY Operasyonları sürüyor

8 işadamı gözaltına alındı

 

Adıyaman’da FETÖ/PDY terör örgütüne üyeliği olduğu gerekçesiyle 3 kurumdan 12 kişi görevden uzaklaştırıldı.  Adıyaman Üniversitesi’nde görevli 3 idari, 2 akademik personel FETÖ/PDY terör örgütü kapsamında görevden uzaklaştırıldı.  Öte yandan FETO/PDY’ye ekonomik katkı sağlayan ve örgütün Adıyaman’daki mütevelli heyetinde yer alan 8 iş adamı gözaltına alındı.  Olağanüstü Hal Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararnameyle Adıyaman’da FETÖ/PDY terör örgütüne yakın 6 okul, 2 vakıf ve 11 dernek kapatıldı.

15 Temmuz darbeye teşebbüs girişiminin ardından kurumlardaki örgüt üyelerinin uzaklaştırma işlemleri devam ediyor. Bu kapsamda Adıyaman’da:

Türkiye Petrolleri Adıyaman Bölge Müdürlüğü’nde görevli 6 mühendis görevden alındı.  Adıyaman Müftülüğü’ne bağlı 3 imam hatip, 2 müezzin görevden alındı.  Adıyaman Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nde ise 1 kişi görevden uzaklaştırıldı.

 

Üniversitede 5 personel görevden uzaklaştırıldı

Adıyaman Üniversitesi’nde görevli 3 idari, 2 akademik personel FETÖ/PDY terör örgütü kapsamında görevden uzaklaştırıldı.

15 Temmuz Darbe Girişimi sonrasında kurumlardan görevden almalar devam ediyor. Adıyaman Üniversitesi Rektörlüğü tarafından 1’i eski genel sekreter H.Ç olmak üzere 3 idari personel ile 2 akademik personel görevden uzaklaştırıldı.

 

FETÖ soruşturmasında 8 iş adamı gözaltına alındı

FETO/PDY’ye ekonomik katkı sağlayan ve örgütün Adıyaman’daki mütevelli heyetinde yer alan 8 iş adamı gözaltına alındı.

Adıyaman Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, FETÖ/PYD’nin Adıyaman’daki üst yapılanması olan ve iş adamlarından oluşan mütevelli heyetine yönelik operasyon düzenledi. Operasyonda Adıyaman’ın ileri gelen iş adamlarından 8 kişi gözaltına alındı. Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen zanlıların emniyetteki sorguları devam ediyor.

 

FETÖ’cü 6 okul, 2 vakıf, 11 dernek kapatıldı

Olağanüstü Hal Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararnameyle Adıyaman’da FETÖ/PDY terör örgütüne yakın 6 okul, 2 vakıf ve 11 dernek kapatıldı.

Kararname kapsamında kapatılan kurumların arasında Adıyaman’dan toplam 19 kurum bulunuyor. Adıyaman’da  FETÖ/PDY terör örgütüne yakınlığı gerekçesiyle  Özel İkbal Anaokulu, Özel İkbal İlkokulu, Özel İkbal Ortaokulu, Özel İkbal Anadolu Lisesi,  Özel İkbal Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, Özel Atak Temel Lisesi, Adıyaman Kültür ve Eğitim Vakfı, Fatih Eğitim ve Kültür Vakfı, Adıyaman Sanayici ve Genç İşadamları Derneği,Vefa Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği, Adıyaman Kadınlarını Kalkındırma Derneği, Kahta Sanayici ve Genç İşadamları Derneği, Sebil Eğitim Gönüllüleri Derneği, Sema Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği, Kahta Eğitimciler Derneği, Çelikhanlı Kadınlar Derneği, Feyza Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Adıyaman Köyleri Çevre Eğitim Kültür  Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Adıyaman Hayat Kuran Kursu Eğitim Kültür Sosyal Yardımlaşma  Derneği kapatıldı.

 

21 milyon kişiyi fişlemişler

Darbenin tahribatı sanılandan daha büyük. FETÖ’nün son 6 yılda 21 milyon vatandaşı fişlediği ortaya çıktı. Türkiye’deki cezaevlerinin kapasitelerinin 2 katından fazla insanı tutuklamaya hazırlanan darbecilerin 24 ay içinde infaz etmeyi planladığı 9 bin kişilik bir de liste oluşturduğu belirlendi

FETÖ’nün, hain kalkışma öncesi 6 yıldan bu yana ülkedeki 21 milyon insanı fişlediği ortaya çıktı. Türkiye’deki cezaevlerinin kapasitelerinin 2 katından çok daha fazla insanı tutuklamaya hazırlanan darbecilerin 24 ay içinde infaz etmeyi planladığı 9 bin kişilik birde liste de oluşturduğu öğrenildi. Bin yıl unutulmayacak denilen, ancak 5 yıl sonrasında tarihe kara bir leke olarak geçen 28 Şubat sürecinde post modern darbecilerin fişlediği insan sayısı 6 milyon iken, 15 Temmuz darbe girişimine hazırlanan FETÖ mensuplarının 21 milyon vatandaşımızı fişlediği gerçeği tüyler ürpertti.

 

48 Ay Süreyle Sıkıyönetim

Yeni Şafak’tan Çetiner Çetin’in haberine göre örgütün son 6 yıl öncesine kadar fişlediği insan sayısının 7 milyon civarında olduğu, bu tarihten sonra fişlemelere hız verildiği dikkat çekti. 28 şubat sürecinde fişlenen 4 milyon 300 bin vatandaşlarımızın da FETÖ fişleme listesinde olduğu belirtildi. Örgütün 48 ay süre ile ile sıkıyönetim ilan etmeyi planladığı, ilk 24 ay içinde gazeteci, işadamı siyasetçi ve bazı STK temsilcilerinin yer aldığı 9 bin kişilik infaz listesi oluşturduğu kaydedildi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz