70 köy ve 79 mezraya ulaşım sağlanamıyor

01 Şubat 2017 Çarşamba, 08:29

70 köy ve 79 mezraya ulaşım sağlanamıyor

 

Adıyaman’da, yoğun kar yağışı nedeniyle 70 köye ve 79 mezraya ulaşım sağlanamıyor.

Yoğun kar yağışı nedeniyle Adıyaman Merkeze bağlı Sarıkaya, Kavak, Mestan, Doğanlı, Gökçay, Bağlıca, Ağaçkonak, Varlık, Rezip, Yedioluk, Koxan, Kaşköy, Bozaltı, Çakmak, Çamlıca, Derinsu, Esence, Olgunlar Yeşiltepe, Yazıbaşı, Akçalı, Ahmethoca, Uzunköy, Karaağaç, Kuşakkaya, Büyük Kırıklı, Gözetepe, Çamyurdu ve Pınaryayla köylerine ulaşımın sağlanmadığı öğrenildi. Çelikhan İlçesine bağlı Altıntaş ve Kalecik köylerine ulaşımın sağlanamadığı, Gerger ilçesinde ise Ağaçlı, Dağlıca, Burçaklı, Cevizpınarı, Çamiçi, Çobanpınarı, Dallarca, Demirtaş, Gölyurt, Güngörmüş, Güngerli, Konacık, Koşarlar, Kütüklü, Nakışlı, Ortaca, Saraycık, Sutepe, Yenibardak ve Yeşilyurt köylerinin yollarının da kapalı olduğu öğrenildi.

Kahta ilçesine bağl, Kayadibi, Karadut, Sırakaya, Alidam ve Dumlu köyü ile Sincik ilçesine bağlı, Sakız, Geçitli, Balkaya, Arıkonak, Aksu, Eskiköy, Narlı, Alancık, Şahkolu, Hüseyinli, Uğurlu, Karaköse, Şahinbeyler ve Serince köyüne ulaşımın sağlanamadığı öğrenildi.

Aynı zamanda özel idare ekipleri tarafından karla mücadele çalışmaları kapsamında 5 dozer, 12 greyder ve 10 kepçeyle çalışmaların yürütüldüğü belirtildi.(İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz