Adıyaman

61 Yerleşim Birimine Ulaşılamıyor

61 Yerleşim Birimine Ulaşılamıyor

 

Adıyaman’ın bazı bölgelerinde etkisini sürdüren kar yağışı ulaşımı olumsuz etkiliyor.

Adıyaman merkeze bağlı 4, Çelikhan’da 11, Kâhta’da 2, Sincik ilçesinde 6 olmak üzere 23 köy ve bunlara bağlı 38 yerleşim birimine ulaşım sağlanamıyor. İl Özel İdare ekipleri 35 iş makinesi ve araç ile yol açma çalışmalarına devam ediyor.

 

Sincik’te Kar Yağışı Hayatı Olumsuz Etkiliyor

Sincik ilçesinde etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor.

Sincik’te iki gündür etkili olan kar yağışı aralıklarla devam ediyor. Kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapanan Sincik, Arıkonak, Geçitli Aksu ve Malatya yolu dün akşam saatlerinde ulaşıma açıldı. Gece etkisini artıran kar yağışı Hayırlı, Arıkonak, Geçitli, Aksu ve Malatya yolu yeniden ulaşıma kapandı.

Öte yandan Hüseyinli, Şahinbeyler ve Karaköse köy yolu heyelan nedeniyle ulaşıma kapandı. İl Özel İdaresi’ne bağlı ekipler sabahın erken saatlerinde heyelan nedeniyle ulaşıma kapanan Hüseyinli, Şahinbeyler ve Karaköse köy yolunu ulaşıma açtı. Özel İdare ekipler kar yağışı nedeniyle kapanan Sincik Malatya yolunu açmak için çalışmalarına aralıksız devam ettiği belirtildi.

Yetkililer, öğrenci taşıma servisi yapan şoförleri dikkatli olmaları konusunda uyararak, kar yağı ve buzlanmanın olduğu bölgelerde zincirsiz yola çıkmamaları konusunda daha dikkatli olunmasını istediler.

 

Kar Gerger İlçesinde Hayatı Olumsuz Etkiliyor

Gerger ilçesinde yüksek rakımlı köylere yağan kar nedeni ile birçok köy yolu ulaşıma kapanırken, kar hayatı olumsuz etkiliyor.

Yeşilyurt, Aşağı ve Yukarı Dağlıca, Güngörmüş, Nakışlı gibi köylerin yollarının açılması için İl Özel İdaresi ekiplerinin çalışma başlattığı öğrenildi. İlçe merkezinde ise yağmur etkili olurken, kar rakımı yüksek yerlere yağıyor. (İHA)

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu