19 Mart 2018 Pazartesi, 09:39

Bütün Güzel Dilekler Şehitlerimize

“Şehitler, milletimizin sinesinde yatıyor”

 

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi nedeniyle ilin yöneticileri, siyasiler ve STK’lar yayınladıkları mesajda şehitliğin ve Çanakkale Zaferinin önemine dikkat çekerek, aynı ruhun 15 Temmuz’da da, Afrin’e yönelik yapılan Zeytin Dalı Harekatında da kendini gösterdiğini belirttiler.

TBMM Başkanvekili Av.Ahmet Aydın, Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, AK Parti Adıyaman Milletvekili İbrahim Halil Fırat, Belediye Başkanı F.Hüsrev Kutlu, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof:Dr. Mustafa Talha Gönüllü, AK Parti İl Başkanı Mehmet Erdoğan, CHP İl Başkanı Deniz Çakmak, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Alkayış, ASP İl Müdürü Fehmi Çelik ve Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Nejdet İrfan Tokur birer mesaj yayınladı.

 

Bugünkü birliğimizi şehitlerimize borçluyuz

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, 18 Mart Şehitleri Anma günü nedeniyle mesaj yayımladı.

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, vatanları ve her türlü mukaddesatı uğruna gözlerini dahi kırpmadan canlarını feda eden aziz şehitlerimizi andıklarını söyledi.

Aydın mesajında, “Anadolu’nun, evlad-ı fatihanın, şarkın, garbın hasılı vatanın her bir karış toprağından gelerek son kale Çanakkale’de omuz omuza yiğitçe çarpışmış, yan yana toprağa düşerken en şerefli makam olan şehitlik mertebesine yükselmiş dedelerimiz, bugün de bizlere birlik ve beraberliğimizin ne anlama geldiğini en güzel şekilde ifade etmişler, bunu kanlarıyla bu topraklara nakşetmişlerdir. Bu mukaddes vatan toprakları, kutsal sancak için canlarını ve kanlarını dün olduğu gibi bugünde gözlerini kırpmadan feda eden şehitlerimizi minnet ile yad ediyorum. Canlarını feda etme uğruna, geri dönmeyi bile düşünmeden kanlarının son damlasına kadar kahramanca göğsünü siper eden ecdadımız, bugün milletimizin sinesinde dualarla en yüksek makamda yerlerini almıştır. Şehitlerimizin hakları ve milletimizin dualarıyla bu topraklarda bugün hür ve salim bir şekilde nefes alıp veriyorsak bu emanete sahip çıkmak da bizim en büyük vazifemizdir. Ecdadımızdan aldığımız bu mukaddes görevi evlatlarımıza onur ve şeref ile bırakmaya devam edeceğiz” dedi.

Aydın, kutsal vatan topraklarını canları pahasına koruyarak şehitlik makamına erişen aziz şehitlerimizi bir kez daha minnet, şükran ve rahmetle andığını söyledi.

 

Vali Kalkancı’dan mesaj

Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, 18 Mart Çanakkale Zaferi nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Vali Kalkancı mesajında, “18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 103’inci yıldönümünü kutlamanın, vatanı, milleti ve kutsal değerlerini korumak için savaşarak, bu uğurda canını vermiş aziz şehitlerimizin “Şehitler Günü” nü idrak etmenin hüznünü ve onurunu yaşıyoruz. Çanakkale, bir hilal uğruna güneşlerin, ay parçası yiğitlerin canını sunmasıdır. Çanakkale, var olma ve yok olma noktasına gelen bir milletin imanıyla vatanını canı pahasına nasıl koruduğunu ve bu uğurda ne tür fedakârlıklara katlanabileceğini cihana ispat ettiği şanlı bir zaferdir. Çanakkale, bittiği, tarihten silineceği düşünülen Türk Milleti’nin üzerindeki tozları silkerek ayağa kalkışı ve yeniden ‘Diriliş’ ruhudur. Dünya tarihini ve masa başında yapılan hesapları değiştiren bu zafer, aynı zamanda milli mücadelenin de ilk kıvılcımı ve şahlanan bir milletin hür yaşama aşkının ibret verici ve destansı bir mücadelesidir.” dedi.

Vali Kalkancı, “Kahramanlarımızın dün Malazgirt’te ve Çanakkale’de tarihe altın harflerle yazdığı destanın bir benzeri, bugün aynı ruh ve inançla Afrin’de yazılmakta ve vatanımıza göz diken şer odakları bertaraf edilmektedir. Bu yönüyle Çanakkale, dün olduğu gibi bugün de, milletimiz, ülkemiz ve geleceğimiz üzerine plan kuranlar için hiçbir zaman unutmamaları gereken bir derstir. Tarih yapan ve tarih yazan bir millet olarak bugün bizlere düşen görev, Çanakkale ruhunu diri tutmak, kahraman şehitlerimizin kanlarıyla sulanan ve emanet edilen bu kutsal topraklara aynı şuurla sahip çıkarak, bizden sonraki nesillere daha güvenli bir gelecek bırakıp şanlı tarihimizden aldığımız güç ile yeniden büyük ve güçlü Türkiye için yolumuza devam etmektir.

Bu duygularla, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103. yıldönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, İstiklal Savaşı kahramanlarını, kanlarıyla ve canlarıyla bu toprakları bizlere vatan yapan aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, gazilerimizi de saygı ve şükranla anıyorum.” dedi.

 

O gün çiğnetmedik, bugün de çiğnetmeyiz

Adıyaman üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mustafa Talha Gönüllü, “Bir hilal uğruna nice güneşlerin battığı yerdir bu topraklar. O gün nasıl çiğnetmediyse namusunu o nesil, sonrasındakiler de çiğnetmeyecektir elbet. Biz de bugün aynı kararlılıkla tek vatan, tek bayrak, tek millet ve tek devlet uğrunda birleşen yeni nesillere yüksek öğretim hizmeti vermekten gururluyuz.” dedi.

18 Mart Çanakkale Zaferinin yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mustafa Talha Gönüllü, “Bundan 103 sene evvel 18 Mart 1915’de Çanakkale’de kahraman milletimiz büyük bir destan yazmıştır. Tam teçhiz gelen işgal güçlerine karşı imkânsızlıklar içerisindeyken bile ‘iman varsa imkân vardır’ dercesine canını ortaya koyan milletimiz düşmana “Dur!” diyerek tarihe “Çanakkale Geçilmez!” mührünü vurmuştur.

Öyle çetin zamanlardı ki o zamanlar; ‘Ölüm indirmede gökler, ölü püskürmede yer’ idi. Bu sebepledir ki ‘Şüheda fışkıracak, toprağı sıksan şüheda’dır bizim vatan toprağımız. Bir hilal uğruna nice güneşlerin battığı yerdir bu topraklar. O gün nasıl çiğnetmediyse namusunu o nesil, sonrasındakiler de çiğnetmeyecektir elbet. Biz de bugün aynı kararlılıkla tek vatan, tek bayrak, tek millet ve tek devlet uğrunda birleşen yeni nesillere yüksek öğretim hizmeti vermekten gururluyuz.

Canları pahasına bize bu toprakları vatan kılan aziz şehitlerimizin ve gazilerimizin hatıraları önünde saygıyla eğiliyor; büyük minnet, şükran ve hayır dualarımızla yâd ediyoruz.” dedi.

 

Güçlü Türkiye’yi Birlikte Dirilteceğiz

AK Parti Adıyaman Milletvekili İbrahim Halil Fırat, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferinin 103. yıldönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

AK Parti Adıyaman Milletvekili İbrahim Halil Fırat, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferinin 103. yıldönümü nedeniyle yayımladığı mesajında, Dünyanın en büyük ve en güçlü donanmalarını, Çanakkale’nin sularına gömerek 20. yüzyılın kaderini tayin eden Çanakkale Zaferinin 103. yılını kutlamanın onurunun ve sevincinin yaşandığını söyledi.

Milletvekili Fırat, “Çanakkale bir milletin, imkansızlıklar içinde ümitsizliğe düşmeden, düşmana karşı aynı gaye uğruna çarpan yürekleri ile omuz omuza çarpıştığı ve mertebelerin en yücesine ulaşmak için, sıkıntılı dönemimizde sırtlanlar gibi saldıran, topraklarımızı istila edip paylaşmaya çalışanlar karşısında, bedenlerini siper ettikleri dünya tarihinde benzeri olmayan bir muharebedir. Anadolu’yu yurt edinen ve medeniyetleri imar eden atalarımız, ilelebet bu kutsal toprakların vatanımız olacağını kahramanlık tarihi yazarak göstermiştir. Cepheye giden kahraman gençlerimiz, şahadet makamına yürürken, yüreğindeki iman ve vatan sevgisinden dolayı bir adım geri atmamıştır.

Bizlere emanet edilen bu vatanı bizler de canımız, kanımız pahasına koruyacak, bu bayrağı, şanı ve şerefiyle ilelebet göklerde dalgalandıracağız. Nasıl ki Çanakkale’de bir olduysak, diri olduysak, iri olup zafer kazandıysak, bugün de aynı duyguyla istiklal mücadelemizi verip, hainlere fırsat vermeden, kardeş olup güçlü Türkiye’yi birlikte dirilteceğiz, sonsuza kadar hür ve müstakil kılacağız” dedi.

Milletvekili Fırat, “Çanakkale Savaşından, bu milletin düşman esaretinden kurtuluşunu sağlayan Kuruluş Savaşına, hain terör örgütleriyle verilen mücadeleden, 15 Temmuz gecesine, ülkemizin, devletimizin ve aziz milletimizin kurtuluşu için 2. Kurtuluş Savaşını vererek yüreklerinden korkuyu atarak, meydanları dolduran ve canı pahasına ülkesine, vatanına, bayrağına sahip çıkan milletimiz, milli irade refleksini en kritik dönemlerde ortaya koymuştur, bundan sonra da  koymaya devam edecektir. Bu düşüncelerle, hilalimiz ve aziz vatanımız uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimize ve yüce ecdadımıza Allah’tan rahmet niyaz ediyor, fedakar gazilerimizi de minnetle yad ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Ecdadımızın emanetine sahip çıkacağız

Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, ‘Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 103. yıldönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında, “1915’te bu ülke nasıl müdafaa edildiyse, 2018’de ve sonrasında da aynı iman gücüyle müdafaa edilecektir” dedi.

Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, 3 Kasım 1914’te başlayıp, 18 Mart 1915’e kadar devam eden ve zaferle sonuçlanan 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Çanakkale zaferiyle bu toprakların ebediyen Türk milletinin vatanı olduğunun tüm dünyaya ilan edildiğini söyleyerek sözlerine başlayan Başkan Kutlu, “18 Mart 1915’te ecdadımız gerçek bir zafere imza atmıştır. O gün zor şartlar altında, bir yandan yoklukla mücadele edilirken, diğer yandan da düşmanla çarpışan ecdadımızın torunları, bugün de aynı iman gücüyle düşmanlarına karşı savaşmaya devam ediyor. Vatanımızın bağımsızlığı, devletimizin ve milletimizin bekası, milli birlik ve bütünlüğümüzün korunması için ecdadının açtığı yolda yılmadan ve yorulmadan canlarını feda ederek yürüyen tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Bu yıl 103.sünü kutladığımız ‘Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’ vesilesiyle bir kez daha söz veriyoruz ki, bu topraklar için ve bu bayrak için kanımızın son damlasına kadar mücadele edeceğiz. Nasıl 103 yıl önce ecdadımız iman gücüyle bu ülkeyi düşmanlardan kurtardıysa, bugün de biz Allah’ın izniyle aynı güçle vatanımıza göz diken şer odakları bertaraf edeceğiz. Rabbim, Afrin’de Kur-an’ı Kerim’i yerde bırakmamak için bile canını vermeye hazır olan askerimizin her daim yanında olsun inşallah. Vatanı için çoluğunu çocuğunu bırakıp giden askerlerimize güç, kuvvet versin inşallah. Milletimize tıpkı 1915’teki gibi büyük zaferler kazandırmayı nasip etsin inşallah” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Çanakkale zaferi bir destandır

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Erdoğan, yayımladığı mesajında,  milletimizin birlik ve beraberlik uğruna tüm varlığını ortaya koyduğu unutulmaz bir destan olduğunu söyledi.

Çanakkale Zaferi, vatanseverlik, fedakarlık, cesaret gibi yüksek faziletlerin kahramanca sergilendiği bir destan olduğunu belirten Başkan Erdoğan,  “18 Mart bu topraklarda yaşanan kutsal bir direniştir. Çanakkale direnişi milli iradenin ta kendisidir. Anadolu’nun yiğit delikanlılarının, kendisini feda ettiği bir destanın adıdır. Milli iradenin şahlanışıdır. Yedi düvele bir meydan okumadır. İstiklale aşık bir milletin evlatları, özgür, bağımsız güçlü bir Türkiye için şahadete koştular. Kanlarıyla bu toprakları mukaddes kıldılar. İslam’ın yurduna namahrem eli değmesin, ezanlarımız susmasın, ebedi benim yurdumda inlemeli dediler. Boşuna ölmediler, güçlü, özgür büyük bir ülkenin evlatları olarak büyük bedeller ödedik. Yeniden var olduk.  Çanakkale Savaşları, bir milletin birlik ve beraberlik içerisinde vatan toprağına karşı duyulan bağlılığın ve inancın o yüksek ruh halinde bir vücut olmasıdır ki dönemin güçlü ve donanımlı ordularına karşı koyuşun, kararlılığın simgesidir Çanakkale Zaferiyle 103. Yıldönümünde, bağımsız bir ülkede hayat bulmamızı sağlayan kahramanları, şehitlerimizi rahmetle, minnetle yad ediyorum” dedi.

 

Çanakkale Zaferini Tarihe Altın Harflerle Yazdılar

CHP İl Başkanı Deniz Çakmak ise “Çanakkale Geçilmez” dedirten kahraman Atalarımız 18 Mart 1915 tarihinde Çanakkale Zaferi ‘ni tarihin sayfalarına altın harflerle yazdırmışlardır. 18 Mart Çanakkale Zaferi aynı zamanda 19 Mayis 1919′ da Samsun’dan tüm vatana bir güneş gibi doğan Ulusal Kurtuluş Savaşı’nın unutulmaz habercisidir. Çanakkale Zaferi ve Kurtuluş Savaşı Bağımsızlık, Özgürlük, Barışın ve Kardeşliğin hüküm sürdüğü onurlu mücadelenin eseridir. Vatanımızın çok zor durumda olduğu bu günlerde Laik cumhuriyetimiz ile kazanımlarını, ulusal birlik ve toprak bütünlüğümüzü aynı anlayışla savunup dahada çok mücadele etmeliyiz. Çanakkale’ de düşman kuvvetlerine dur diyen Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve Kahraman Silah arkadaşları Kurtuluş Savaşı ile gün ve gün yayılacak bağımsızlık ve özgürlüğün müjdeleyicisi oldular. Çanakkale geçilmez dedirten Kahraman Şehitlerimiz ile Gazilerimizden hem bu günümüz hem de geleceğimiz için alınması gereken ders bağımsızlıktır, birliktir, özgürlüktür. Etnik köken ile inanç farklılığı gözetmeden ülkemizin dört bir yanından Çanakkale ‘ye gelen ve vatanı savunmak için canını veren kanını döken Mehmetçiklerimiz 103 yıl önce işgalciler e karşı omuz omuza mücadele ettiler”dedi.

“Çanakkale Zaferi de Kurtuluş Savaşı da bağımsızlık, kardeşlik, özgürlük ve birlik ruhuyla verilen onurlu bir mücadele ile kazanıldı” diyen Çakmak, şöyle devam etti:

“Bize düşen, bizlere emanet edilen bu ülkemizi tüm şehitlerimize laik olacak bir şekilde korumak ve bir metrekaresini bile canımız pahasına korumak ve kollamak. Bilindiği üzere bugün de Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından sınırlarımızın ötesinde terör örgütlerine yönelik olarak sürdürülen Zeytin Dalı harekatında görev alan tüm güvenlik güçlerimize ve Mehmetçiklerimize üstün başarı diliyor ve operasyon da şehit düşen Kahraman Askerlerimize bir kez daha Allah ‘tan rahmet yaralı Gazilerimize sağlıklı ve uzun bir ömür diler ve Çanakkale Zaferi’ nin 103.yıl dönümünde başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Aziz Şehitlerimizi ve Çanakkale Geçilmez dedirten vatan topraklarımızın kurtarılmasında canlarını feda eden Kahraman Atalarımızı  bir kez daha rahmetle, gururla, saygıyla anar, gazilerimize saygılarımı ve şükranlarımı sunarım”

 

Aziz şehitlerimizi rahmetle anıyoruz

AK Parti Adıyaman Merkez İlçe Başkanı Mustafa Alkayış ise mesajında, “18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 103’inci yıldönümünü kutlamanın, vatanı, milleti ve kutsal değerlerini korumak için savaşarak, bu uğurda canını vermiş aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyoruz. Çanakkale Zaferi şu anda hepimiz çok daha anlamlı gözüküyor. Bizler belki coğrafyamızda son yaşanan olayları görmesek Çanakkale’de ne olmuş, ne bitmiş, büyüklerimiz, atalarımız bağımsızlığımız için, dinimiz için geleceğimiz için niye bu kadar bedeller ödemiş pekte fazla anlayamıyorduk. Bu vesileyle özellikle Afrin’de başlatılan Zeytin Dalı harekatını yaşayarak görüyoruz. İşte Çanakkale’de ecdadımızın neler yaptığını, niçin kanlarını o topraklarla suladığını çok daha iyi idrak ediyoruz. Onların o gün ödediği bedel bugün bizim huzur içinde, özgürce yaşamamıza vesile oldu. İnşallah bizlerde bu sorumluluk içerisinde Türkiye Cumhuriyeti devletimizi ilelebet yaşaması için bu manevi emaneti devam ettireceğiz. Ben bu vesileyle başta Çanakkale şehitlerimiz olmak üzere bütün şehitlerimizi rahmetle, şükranla ve saygıyla anıyorum” ifadelerini kullandı.

 

Çelik’ten 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Zaferi mesajı 

Adıyaman Aile ve Sosyal Politikalar (ASP) İl Müdürü Fehmi Çelik, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferinin 103. yıl dönümünü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

İl Müdürü Fehmi Çelik, dün olduğu gibi bugün de milletimiz, ülkemiz ve geleceğimiz üzerine plan kuranların planlarının tutmayacağına dikkat çekti.

Çelik açıklamasında, “Plan kuranların hiçbir zaman unutmamaları gereken,15 Temmuz darbe teşebbüsü sırasında yaşananların, bir asır önce Çanakkale’yi yedi düvele mezar eden mücadeleci ruhun ne kadar taze, ne kadar diri olduğunu hepimize göstermiştir. Tıpkı 103  yıl önce Çanakkale’de olduğu gibi, 15 Temmuz gecesi de en modern silahlar, milletimizin azim, inanç ve kararlılığı karşısında çaresiz kalmıştır. Bugün de Çanakkale destanını yazan kahramanlar gibi,15 Temmuz’da ve şuanda Afrin de destan yazan, şehitlerin ve gazilerin olduğu bir dönemde bulunmaktayız. Her zaman gönlümüzde yaşayacak aziz şehitlerimiz ve gazilerimizin kahramanlıklarla dolu hayatları gelecek nesillere aktarılacaktır” dedi.

Çelik, Çanakkale Savaşının  kendini küllerinden oluşturan bir ecdadın var olma mücadelesi olduğunu belirterek,  “Çanakkale, iman dolu göğüslerin çelik tabyalara siper olduğu ve çelik tabyaları yerle yeksan ettiği, her santimetre toprağın kanla yoğrulduğu yer. Çanakkale haçın, hilale galebe çalamayacağını gün gibi aşikarlaştıran yer. Çanakkale dönemin en gelişmiş ordularının, en gelişmiş silahlarının iman karşısında acizleştiği yer. Çanakkale bu aziz milletin, vatanın bir karış toprağı için neler yapabileceğinin resmidir. Bizlere bu büyük zaferin gururunu armağan eden, başta, Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere, bu mücadeleye iştirak eden Türk ordusunun kahraman mensuplarına, onu her şeyiyle destekleyen aziz Türk milletine ve vatanı uğruna hayatlarını feda eden bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

Türk Sağlık Sen Başkanı Tokur’dan Mesaj

Türk Sağlık-Sen Adıyaman Şube Başkanı Nejdet İrfan Tokur da Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıl Dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

“Çanakkale Zaferi, Büyük Türk Milletinin kanıyla, canıyla, inancıyla ve ferasetiyle Batılı emperyalist devletlere karşı yazdığı destanın adıdır” şeklinde konuşan Tokur, şöyle devam etti:

“Bundan tam 103 yıl önce Büyük Türk Milletinin “Buyursunlar… Bizim için savaş düğündür, harp Türklüğündür’ sözlerini tüm cihanın alnının ortasına bir mühür olarak vurduğu tarihtir Çanakkale zaferi. “Hasta Adam’ olduğu zannedilen Türk Devleti küllerinden doğarak düşmana unutamayacağı hezimeti yaşatarak tüm dünyanın hafızasına “Çanakkale Geçilmez’ sözünü kazımıştır. O tarihten sonrada nice destanları tarih sahnesine koyan Türk milletinin kahramanları bugün’deAfrin başta olmak üzere sınırlarımızın içinde ve ötesinde  vatan , millet, devlet ve mazlumlar için fıtratının gereğini yapmakta tarihe şanlı mührünü vurmaktadır. Şükürler olsunki büyük Türk milletinde var olduğunu görüyoruz. O ruhun temsilcilerinin hala aramızda olduğuna şahit oluyoruz.  Allah, şanlı Türk Ordusunu her daim muzaffer kılsın, vatan ve millet için can verme sırrına eren şehitlerimizden razı olsun. Bu duygularla, ’18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 103’nci Yıldönümünde, tertemiz kanlarıyla üzerinde yaşadığımız toprakları vatanlaştıran aziz şehitlerimizi minnet duygularımla anıyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bağımsızlık ve varlık mücadelemizde üstün ve fedakârca çabası olan şanlı ecdadımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun”

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz