Adıyaman

“6. Bölge, geç kalınmış özür”

HDP Adıyaman Milletvekili Yıldırım

“6. Bölge, geç kalınmış özür”

 

HDP Adıyaman Milletvekili Behçet Yıldırım, Adıyaman’ın teşvikte 6’ıncı bölgeye alınmasını olumlu bulduğunu ancak bunun geç kalınmış bir özür olduğunu söyledi.

HDP Adıyaman Milletvekili Behçet Yıldırım, “Adıyaman Organize Sanayi Bölgesine yapılacak yatırımların 6. Bölge teşviklerinden faydalanması gerektiğinin anlaşılması olumlu bir gelişme ancak Adıyaman’a yapılan haksızlığın uzun bir aradan sonra tamamıyla değil kısmen giderilmiş olmasını açıkçası ben müjde olarak değil büyük bir ayıbın uzun yıllar devam ettirilmesi ve geç kalmış bir özür olarak kabul ediyorum. İnsanın hele şükür diyesi geliyor.2002 yılının ayıbı 2017 de kısmen giderilmiş olacak. Bunun için 15 yıl beklememiz mi gerekiyordu.  Kaç yıldır Adıyaman’daki bütün insanların, sanayicilerinin, STK’ların, gazetecilerin, odaların, muhalefet il, ilçe başkanlarının, muhalefet vekillerinin bu haksızlığı söyleye söyleye dilinde tüy bitti. Atı alan Üsküdar’ı geçti, sadece 15 yıllık bir gecikmeyle hele şükür Adıyaman Organize Sanayi Bölgesine yapılacak yatırımların 6. Bölge teşviklerinden faydalanması gerektiği anlaşıldı.  Bu kadar gecikmenin sebebi ne Adıyaman halkı, ne Adıyaman STK’ları, ne sanayicisi, nede basınıdır. Bu kadar gecikmenin tek sorumlusu hükümet ve Adıyaman’ı olduğundan farklı gösteren Adıyaman’ın iktidar vekilleridir. Ayrıca organize sanayi bölgeleri dışındaki yatırımcının faydalanamaması da sorunun tamamen giderilmediğini ve kapsamın genişletilmesi gerektiğini de göstermektedir.” dedi.

Yıldırım, “Aylar önce ben bu sorunu genel kurulda konuşmuştum. Ancak; o zaman bize ‘Siz her şeye muhalefetsiniz’ diyenler bugün;  Adıyaman Organize Sanayi Bölgesine yapılacak yatırımların 6. Bölge teşviklerinden faydalanmasını, bu gecikmiş kararı halkımıza bir lütuf olarak sunmaktalar. Konuşmamda bu sorunun yanında Adıyaman’ın birçok sorununa da değinmiştim.” dedi.

Güne Bakış haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu