Adıyaman

51 İle 51 Engelli Minibüsü

51 İle 51 Engelli Minibüsü

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, 51 asansörlü minibüsü engelli vatandaşların hizmetine sundu.

Törenle teslim edilen minibüsler, engellilerin ulaşımı için 24 saat görev yapacak.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü koordinesinde aralarında Adıyaman’ın da bulunduğu 51 ile gönderilen minibüsler, sağlıktan eğitime birçok hizmetin daha hızlı yapılmasını sağlayacak.

Araçları kullanacak şoförlere törenle anahtarlarını teslim eden Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü İshak Çiftçi, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül Sayan’ın illerden gelen talepleri karşılama noktasında kendilerine büyük destek verdiğini ifade etti ve şöyle devam etti: “Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme Komisyonu yetkilileri, illerimizdeki erişilebilirlik çalışmalarını yürütürken çok defa ulaşımla ilgili sıkıntılar olduğunu tespit ettiler. Bakanlık olarak, asansör donanımları ile engelsiz olarak tasarlanan bu minibüslerle engellilerimizin ulaşım ihtiyacına derman olmayı, erişilebilirlik çalışmalarının daha hızlı bir şekilde yürütülmesini amaçladık. Bu araçlar sürekli bir şekilde illerimizdeki engelli vatandaşlarımıza hizmet edecek ve birçok işi kolaylaştıracak.”

Araçların engelsiz bir ulaşım hizmetine uygun standartlara uygun bir şekilde lift donanımlarının sağlanması süreci Türk Standartları Enstitüsü ile koordineli olarak yürütüldü. Araç şoförleri, aracın kullanımı ilgili eğitimden geçirildiler. (PHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu