Anasayfa / Adıyaman / 3 okula 6 bin kitap
KOCAELİ ORDULULAR DERNEĞİ'NDEN ADIYAMAN'A KİTAP BAĞIŞI

3 okula 6 bin kitap

Ordulular Derneği’nden kitap bağışı 

Mesafelerin önemli olmadığı, Kocaeli’nde faaliyette bulunan Ordulular Derneğinin kitap bağışıyla bir kez daha anlaşıldı. Kocaeli Adıyaman’a çok uzak, Ordu’da Adıyaman’a çok uzak ama gönülleri “okuma sevdası”yla bir oldu. Kocaeli Ordulular Derneği, Adıyaman’da ki 3 okula 6 bin adet kitap yardımında bulundu. 

Kocaeli Ordulular Derneği tarafından Zeynep Turgut İmam Hatip Ortaokulu’na 2 bin adet, Orhan Gazi İlkokulu’na 2 bin adet, Atakent Çok Programlı Lise’ye 2 bin adet kitap gönderildi. Zeynep Turgut İmam Hatip Ortaokulu’nda düzenlenen kütüphane açılışı ile kitap yardımıyla ilgili program düzenlendi.

Açılışa Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, Memur-Sen Adıyaman Başkanı Ali Deniz, Kocaeli Ordulular Derneği Başkanı İbrahim Kılınç ve çok sayıda kişi katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Mehmet Ateş konuşmasında,  “Bin 100 kilometre öteden okulumuz kütüphanesine 2 bin adet kitap kazandıran Kocaeli Ordulular Derneği ve üyelerine çok teşekkür ediyorum. Okulumuzdan mezun olan Zuhal Kuş’un bu konuda büyük katkısı oldu. Zuhal Kuş, Kocaeli’nde  okulumuza kitap kazandırma için bir kampanya başlattı ve kitapları kendi elleriyle getirip teslim etti” dedi.

Kocaeli Ordulular Derneği Başkanı İbrahim Kılınç, mesafeler uzak olsa da gönüllerin bir olduğunu belirterek, kitap okumanın önemine değindi.

Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz ise, Kocaeli Ordulular Derneği Başkanı İbrahim Kılınç ve üyelerine teşekkür etti.

Belediye Başkanı Süleyman Kılınç ise, vücut sağlığı için kitap okumanın faydalarından bahsederek, eğitim noktasında her türlü desteği sağlamaya hazır olduklarını dile getirdi.

Etkinlik sonunda Kocaeli Ordulular Derneği Başkanı İbrahim Kılınç’a ve dernek üyelerine teşekkür plaketi verildi.(İHA)

Bu Habere de Bakın

Bir yıllık emek kül oldu

Adıyaman’da tütün iskelesinde asılı yaklaşık 700 kilo tütün yangında küle döndü.  Olay, Adıyaman merkez Karapınar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir