Adıyaman

28 Şubat mağdurları yeniden yargılansın

Cezaevindeki Yakınlarının Yeniden Yargılanmasını İstediler

28 Şubat mağdurları yeniden yargılansın

 

Adıyaman’da, bir grup 28 Şubat mağduru aileler, cezaevinde yatan yakınlarının yeniden yargılanmasını istediler.28-subat-magdurlari-yeniden-yargilansin-3

Demokrasi Parkı önünde toplanan 28 Şubat ve FETÖ Mağduru Aileler İnisiyatifi üyesi 40 kişi, cezaevinde yatan yakınlarının yeniden yargılanmasını istediler.

Kumpaslarla yakınlarının cezaevine konulduğunu iddia eden ve yeniden yargılanmasını isteyen 28 Şubat ve FETÖ Mağduru 28-subat-magdurlari-yeniden-yargilansin-2Aileler İnisiyatifi üyeleri adına açıklamada bulunan Fatma Göv,“Buradan bizleri duymak isteyenlere sesleniyoruz; ne biz nede eş ve babalarımızı sizlerden merhamet ve af dilenmiyoruz. Sadece adil olmanızı ve çeşitli kumpas ve desiselerle zindanlara konulan 28 Şubat ve FETÖ yargısı mağduru Yusifilerin yeniden yargılanmaların yolunun açılmasını ve adaletle hükmeden mahkemelerin kurulmasını talep ediyoruz. Eş ve babalarımızın içeride hukuksuz bir şekilde cezalandırılırken ayrıca uzak cezaevlerine sürgün edilmeleri sadece onları değil bizleri ve hasta olan yakınlarını da bir cezalandırmadır” dedi. Yapılan açıklamanın ardından grup sesiz şekilde dağıldılar.(PHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu