Adıyaman

“24 Haziran bir milattır”

Aydın’dan gazetemize ziyaret

“24 Haziran bir milattır”

 

 

TBMM Başkanvekili ve AK Parti Adıyaman milletvekili Ahmet Aydın, Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, AK Parti İl Başkanvekili Mehmet Dağtekin, AK Parti Merkez İlçe Başkanvekili Halit Tekbaş ve Gençlik Kolları Başkanı Oğuz Mutlu ile birlikte gazetemizi ziyaret ederek, gazetemiz sahibi Mustafa Yücekaya ile bir süre sohbet ettiler.

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, “Güne Bakış Gazetesi, Adıyaman için gerçekten özel bir yeri olan bir gazete. Objektif habercilik anlayışla hareket ediyor. Gerek Adıyaman meseleleri gerekse de Türkiye’de konuşulan gündemlerle alakalı çarpıcı,  dürüstlük kurallarına uygun bir şekilde haber yaptığını müşahade ediyoruz. Bundan dolayı sizleri kutluyoruz.” dedi.

Seçim çalışmalarıyla ilgili bilgi de veren Aydın, “24 Haziran seçimleri için meydanlardayız sahadayız. Her kesimdeki insanımıza ulaşmaya çalışıyoruz. İnsanımız 24 seçimi haziran  seçimin önemini kavramış durumda. Gerek Türkiye üzerinde oynanan oyunlar, gerekse Adıyaman’a yapılan hizmetlerin  farkında ve 24 Hazirandaki seçim sonuçlarının Türkiye’nin geleceği açısından bir milat olduğunu çok iyi biliyor. Bu konuda teveccühleriyle de bizi karşılıyor, bağrına basıyorlar.” dedi.

Tüm Adıyamanlı hemşerilerine teşekkür ettiğini belirten Aydın, “Öncelikle mitingde göstermiş oldukları ilgi ve alakaya, sayın cumhurbaşkanımızı bağrına basan o coşkuya o sevgi selinden dolayı Adıyamanlı kardeşlerimi yürekten kutluyor, dualarla desteklerinin devamını diliyorum. Bugüne kadar hep bize dua etti, dönüp destek verdi ve biz de hizmet ettik Adıyaman’a. Adıyaman’da yapılamaz denilen, hayali dahi mümkün olmayan pek çok eseri Adıyaman’a kazandırdık. Devam eden yatırımlarımız var. Yeni dönemde inşallah çok daha güçlü bir şekilde bu yatırımları da hemşerilerimizle buluşturacağız.” dedi.

Aydın, “Şimdi baktığınızda 2002 yılında bu şehre gelen yıllık kamu yatırımı tutarı 10 milyon iken şu anda yılda gelen kamu yatırımı tutarı 455 milyonu buldu. 2002’den önce ülkenin hiçbir yerinde yatırım yok, Adıyaman da hepten unutulmuş, ihmal edilmişti. 81 il arasında 68’inci sıradaydı. Şimdi her yere yatırım yapılıyor. 2011’de 13’üncülüğe kadar çıktık. Hatta Adıyaman’ı adeta amatör ligden aldık şimdi profesyonel lige, oradan da şampiyonlar liginde oynatıyoruz. Adıyaman’ı, bölgesinde de Türkiye’de de bir cazibe merkez haline getiriyoruz. Yatırımda bir sıkıntı yok. Eğitimde, sağlıkta, adalette, emniyette, ulaştırmada, tarımda her alanda gerçekten hayâli mümkün olmayan yatırımlar kazandırdık. Bugün Adıyaman hızlı treni konuşuyor. Sulama projeleri büyük oranda inşaatı devam ediyor ve bunu gerçekleştirmenin gayreti içerisindeyiz. Tarımda yapılan pek çok hizmetlerimiz var, sert kabuklu meyveler, sertifikalı tohumun merkezi müdürlüğü var, Adıyaman’da bütün bölgeye, hatta Türkiye’ye hitap eden bir müdürlüğe, üretim merkezi haline getirdik. Hayvancılıkta yine badem başta olmak üzere sert kabuklu meyvelerin paketlenmesi işlemesini yapacak. Tarım kredi kooperatif tesislerimiz var.” dedi.

Aydın, eğitimde tekli eğitime geçileceğini de hatırlatarak, “Eğitimde tekli eğitime geçmek üzereyiz. Üniversitemiz bugün 23 bin öğrenci barındırıyor. Bugün biz Adıyaman’da tıp fakültesi öğrencilerinin eğitim gördüğünü biliyoruz. Bunlar hayal değil. Adıyaman bir fakülte için o kadar çabalarken bugün 23 bin öğrencisi olan üniversiteye sahibiz.

Eğitime olduğu gibi sağlığa da önem verdiklerini söyleyen Aydın, “Eğitim araştırma hastanemiz yeni yerinde hizmete girdi. Artık dışarıdan Adıyaman’a sevkler var.

Aydın, “Dolayısıyla her alanda hizmetlerimize devam edeceğiz. Yatırımlarımıza devam edeceğiz. Kalan bu yatırımları bir an önce bitirmenin gayreti içerisinde olacağız.

Aydın, “Arkadaşlarımızla birlikte sürekli olarak sahadayız. Adeta 24 saat bize yetmiyor. Sabah namazına kadar ulaşabildiğimiz her yere ulaşmaya çalışıyoruz. Gittiğimiz her yerde 24 Haziran seçimlerinin önemine dikkat çekiyoruz. Bu seçimlerin, Türkiye ve bölgemiz için ne anlama geldiğini halkımız çok iyi biliyor. Gittiğimiz her yerde hemşerilerimiz bizleri büyük bir teveccühle karşılıyor. Türkiye’nin üzerinde oynanan oyunları, bu seçimde Türkiye’nin karşıtları sorunları halkımız çok iyi okuyor. Onun için halkımız; ‘Bizler ülkemizin ve milletimizin yanında duran, göğsünü siper eden, kefen giyerek hizmet aşkıyla yoluna devam eden Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı güçlü bir hükümetle meclise göndereceğiz’ diyorlar. Adıyaman insanı hakikaten sağduyulu olduğu gibi her zaman bütün oyunları bozmuştur. 24 Haziran’da hem sayın cumhurbaşkanımızı hem de milletvekillerimize destek verecek olan halkımız her zamankinden daha büyük bir destekle tarih yazacaktır. Bu konuda şahsen benim bir endişem yoktur. Çünkü Adıyamanlılar kimin ne yaptığını çok iyi biliyor. Ayrıca halkımız kimin ne kadar hizmet ettiğini, Türkiye’nin durumunu, dünyada olan bitenleri, çok iyi bilmekte. Gelişmeleri çok iyi okuyan hemşerilerimiz yeni dönemde de bütün oyunları bozacaktır. Ve bu oyunları bozmak için de bizlere ciddi şekilde destek verecektir. Bugüne kadar bizlere destek veren tüm halkımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu