Adıyaman

Engelliler Doyasıya Eğlendi

Engelliler Doyasıya Eğlendi

 

Anadolu Engelliler Derneği Genel Merkezinin 3 Aralık Dünya Engelliler günü dolayısıyla Hisar Salonda düzenlediği eğlence programında engelliler doyasıya eğlendi.

Anadolu Engelliler Derneği Genel Merkezi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Adıyaman’da yaşayan tüm engelli vatandaşlar ve aileleri için yemekli eğlence programı düzenledi.

Programa Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş ve eşi Beyhan Demirtaş, Adıyaman Milletvekili İbrahim Halil Fırat, Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu ve eşi Fulya Kutlu, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Talha Gönüllü, ATSO Başkanı Mustafa Uslu, kurum amirleri, Siyasi Parti Başkanları, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, çok sayıda engelli vatandaş ve ailesi katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Anadolu Engelliler Derneği Genel Başkanı Abidin Harputluoğlu, “Bu organizasyonla amacımız, engellilerin kendi aralarında mutlu olmalarını ve düğün havasında eğlenmelerini sağlamaktır. Gecemize katılan protokol üyelerine, tüm engelli vatandaşlara ve ailelerine teşekkür ediyorum” dedi.

Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu ise, Adıyaman’da en iyi örgütlenen kuruluşların başında engelli dernek ve kuruluşların olduğunu belirterek, “Engelli derneklerimiz spor olsun diğer sosyal etkinlikler olsun çok önemli başarılara imza atmaktadır. Belediye olarak şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da engellilerimizin yanında olacağız” dedi.

3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutlayarak söze başlayan Adıyaman Milletvekili İbrahim Halil Fırat ise, “Engellilerimize sahip çıkmak ve farkındalık yaratmak amacıyla 2005 yılında hükümetimiz döneminde engelliler kanunu çıkarıldı. Çıkarılan bu kanunla engellilerimize ekonomik, sosyal ve kültürel anlamda çok önemli destekler verildi. Daha önceleri engellilerimiz toplum içerisinde kendine yer edinebilmek için çaba sarf ediyordu. Ancak hükümetimiz döneminde engellilerimize yönelik yapılan çok önemli çalışmalar sonucunda istihdam alanları açılmış oldu” dedi.

Engellilerin önündeki bütün engelleri kaldırmak için Valilik olarak yoğun gayret sarf ettiklerini belirten Vali Mahmut Demirtaş ise, “Buradan bütün engelli kardeşlerime sesleniyorum. Herhangi bir sıkıntıyla karşılaşmanız halinde kapımız sizlere 24 saat açıktır. Valilik olarak engellilerimize sahip çıkma adına önemli çalışmalar yürütüyoruz. Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavına (E-KPSS) hazırlanan 100 engelli kardeşimize kolaylık sağlamak amacıyla ücretsiz kurslar açarak, konu anlatımlı ve soru bankası kitapları dağıttık. Yine 2016-2017 eğitim öğretim yılı başında hükümetimizin bizlere verdiği destekle engellilerimize yönelik 12 derslikli özel bir okul yapacağız. Bundan sonra engelli kardeşlerimizin de kendisine has bir okulu olmuş olacak. Bu gecenin düzenlenmesinde emeği geçen katkıda bulunan herkese teşekkür ediyor, engellerin kaldırıldığı bir dünya temennisiyle tüm engelli kardeşlerimin 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutluyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından, geliri engelli ailelere verilmek üzere açık artırmayla bir tablo satışa çıkarıldı.

Ardından engellilere maddi ve manevi destekte bulunan Vali Mahmut Demirtaş, Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, İşadamları ve STK Temsilcilerine plaket takdimi yapıldı.

Yerel sanatçıların sahne aldığı programda, engelliler keyifli bir gece yaşadılar. Programa katılan engelliler ve aileleri Harfane grubu ve yerel sanatçıların birbirinden güzel söylediği şarkılara eşlik ederek doyasıya eğlendiler.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı