Adıyaman

1 Aralık Konserine Yoğun İlgi

1 Aralık Konserine Yoğun İlgi

 

Adıyaman Belediyesi ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Elazığ Klasik Türk Müziği Korosu tarafından, Adıyaman’ ın il oluşunun 61. Yıl dönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenen ‘Adıyaman Şarkıları’ konseri büyük beğeni topladı.

1 Aralık 1954 yılında il olan Adıyaman’ın il oluşunun 61. yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde Adıyaman Belediyesi ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Elazığ Klasik Türk Müziği Korosu tarafından, Adıyaman Üniversitesi Rektörlük Konferans Salonunda düzenlenen ‘Adıyaman Şarkıları’ konseri büyük beğeni topladı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Elazığ Klasik Türk Müziği Korosu ile Adıyaman Belediyesi Konservatuarı Harfane Grubu’nun seslendirdiği birbirinden güzel şarkıların seslendirildiği programa, Vali Mahmut Demirtaş ve eşi Beyhan Demirtaş hanımefendi, Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu ve eşi Fulya Kutlu hanımefendi, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Talha Gönüllü ve eşi Necla Gönüllü hanımefendi, Kültür ve Turizm Bakanlığı Elazığ Klasik Türk Müziği Korosu Müdürü Olcay Bürhan, protokol üyeleri, kurum müdürleri ve çok sayıda davetli katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, programa ev sahipliği yapan Adıyaman Üniversitesi Rektörlüğüne ve programa katılan davetlilere teşekkür etti.

Konuşmanın ardından Adıyaman Belediyesi Konservatuarı Harfane Grubunun seslendirdiği bir birinden güzel şarkılara eşlik eden Adıyamanlılar, gerek Adıyaman Harfane Grubuyla, gerekse sonrasında kürsüye çıkarak Ahmet Âkil Yağınlı’nın kaleme aldığı ‘Adıyaman’ı Düşünom da’ şiirini seslendiren eğitimci Hakan Özöncel ile doyumsuz anlar yaşadı.

Adıyaman Harfane Grubu’nun konserinden ve Hakan Özöncel’in şiirinden sonra Adıyaman haritası şeklindeki pastanın protokol üyeleri tarafından kesilmesi ile süren program son olarak Kültür ve Turizm Bakanlığı Elazığ Klasik Türk Müziği Korosu’nun sahne almasıyla devam etti. Koro Şefi Kenan Çimtay öncülüğünde seslendirdikleri türkülerle salonu coşturan Kültür ve Turizm Bakanlığı Elazığ Klasik Türk Müziği Korosu’nun konseri büyük alkış aldı.

Konser sonunda Vali Mahmut Demirtaş, Kültür ve Turizm Bakanlığı Elazığ Klasik Türk Müziği Korosu adına Koro Şefi Kenan Çimtay’a; Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, Adıyaman Belediyesi Harfane Grubu adına Mustafa Çiftçi’ye ve Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Talha Gönüllü ise ‘Adıyaman’ı Düşünomda’ şiirini seslendiren Hakan Özöncel’e çiçek takdim etti. Program ikramların ardından sona erdi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı