Adıyaman

2014 Yılında 19 Bin Kişi Sertifika Aldı

2014 Yılında 19 Bin Kişi Sertifika Aldı

 

Adıyaman Halk Eğitim Merkezi, 2014 yılında 750 kursa müracaat eden 19 bin kişiye sertifika verdi.

Adıyaman Halk Eğitim Müdürü Aziz Özbilgiç, 2014 yılının dolu dolu geçtiğini ve istihdama önemli katkı sağladıklarını aktardı.

Halk Eğitim Merkezi olarak kendi kurslarının yanında çeşitli kurumlarla ortak kurs açıldığını dile getiren Aziz Özbilgiç, şunları kaydetti:

“2014 yılı dolu dolu geçti.  Valiliğe bağlı ÇATOM, Gençlik Merkezi, tüm okullarda, üniversitede, TOGEM’de, çadır kentte, mahallelerde ve daha sayamadığım bir çok kurum ile birlikte kurumumuz bünyesinde yıl boyunca 750 adet kurs açılmıştır. Bu kurslarda 19 bin kursiyer katıldıkları kurstan sertifika almıştır. Diksiyon, masa tenisi, voleybol, karate, bilgisayar, İngilizce, Arapça, Osmanlıca, dikiş nakış, okuma-yazma başta olmak üzere yaklaşık 250 farklı kurs düzenledik.

Bayanlarımızın evde boş zaman geçirmek yerine kurslarda beceri kazanmaları, istihdama yönelik kurslarda sertifika alıp işlere yerleşmeleri bizleri son derece memnun ediyor. On parmak klavye kursu son dönemde büyük ilgi görüyor. 2015 yılında alınacak olan zabit katip sınavına girecekler buna ilgi gösteriyor.

2015 yılında da kaldığımız yerden devam edeceğiz. Amacımız her yerde, her zaman, herkes için eğitimdir. Herkese hitap etmek istiyoruz. Yetenek ve kabiliyetleri doğrultusunda herkesi bu kurslardan geçirmek istiyoruz.”(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu