Adıyaman

2 Bin 400 Kişi İstihdam Edilecek

 

2 Bin 400 Kişi İstihdam Edilecek

 

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2015 yılı son toplantısı Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş Başkanlığında toplandı.

Gerçekleştirilen toplantıya, Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, ilgili kurum amirleri ile Sivil Toplum Kuruluşu Başkan ve temsilcileri katıldı.

Toplantıda konuşan Vali Mahmut Demirtaş, İşgücü piyasasının nitelikli eleman ihtiyacını karşılamaya yardımcı olmak amacıyla İŞKUR il Müdürlüğü aracılığıyla Adıyaman’da 2.400 kişinin istihdam edileceğini belirterek, “Toplum yararına çalışma programı kapsamında, çevre temizliği, kamusal alt yapının yenilenmesi ve okulların sınıf ve çevre temizliği konularında, Adıyaman Belediyesi, İl Özel İdaresi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Müftülüğü, ilçe ve Belde Belediyeleri ile imzalanan protokollerle toplam 25 adet projede 1.400 kişi 15 Kasım 2015 tarihinden, 15 Haziran 2016 tarihine kadar istihdam edilecektir. 1.400 kişinin istihdamına müteakip kasım ayı sonunda 1000 kişilik daha yeni bir istihdam alanı sağlamak amacıyla yeni programlar başlatılacaktır. Böylece 2015 yılında toplam 3.400 işsiz vatandaşımız bu programlar kapsamında istihdam edilmiş olacaktır. Programa katılanlara aylık asgari ücret maaş ve sigorta primleri İŞKUR tarafından ödenecektir. 1.400 kişilik programa başvurular 23 Ekim’de başlayacaktır” dedi.

Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında Orman İşletme Müdürlüğü Ağaçlandırma ve Bakım Projesinde çalıştırılmak üzere 2015 Nisan ayından itibaren 6 ay süreyle istihdam edilen 1000 kişinin çalışma süresinin 3 ay daha uzatılarak, 9 ay’a çıkarıldığını belirten Vali Demirtaş, “2015 yılında açılan program ve kurs faaliyetleri kapsamında, işsiz vatandaşlara toplam 27 Milyon TL nakit ödeme yapıldığını açıkladı.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı