Anasayfa / Adıyaman / 15 Temmuz Üniversitede Etkinliklerle Anıldı

15 Temmuz Üniversitede Etkinliklerle Anıldı

15 Temmuz Üniversitede Etkinliklerle Anıldı

 

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü, Adıyaman Üniversitesinde çeşitli etkinliklerle anıldı.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında ilk olarak hafta boyunca Üniversitenin yeni yapılan Camii avlusunda 15 Temmuz gecesi yaşanılanların kronolojik seyri ile sonrasında ülkemizin her yerinde olduğu gibi ilimizde de, Adıyaman üniversitesinde de rektörden çalışanlarına kadar tüm personelinin katılımıyla gerçekleştirilen demokrasi nöbetlerinden enstantanelerin yer aldığı fotoğraflardan oluşan sergi ziyaretçilerin ilgisine sunuldu.

Ayrıca, etkinlikler kapsamında Üniversite Camisinde cuma namazında 15 Temmuz şehitleri ve tüm şehitler için dualar edilerek cemaate lokum ve gül suyu ikram edildi. Aynı günün akşamında ADYÜ Kale’de 15 Temmuz belgesel gösterimi gerçekleştirildi.

 

Üniversite Nöbetteydi

Hain darbe girişiminin 2. yıl dönümü 15 Temmuz akşamı ise Üniversite çalışanları milli iradeye ve demokrasiye sahip çıkmak adına ilimizdeki etkinliklere de katılarak darbe girişimini bir kez daha kınadılar.

İl protokolü ve Adıyamanlıların geniş katılımıyla Mimar Sinan Parkı önünde “Demokrasi Yürüyüşü” ile başlayan etkinlikler, Hükûmet Meydanında devam etti.

Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü ve eşi Necla Gönüllü başta olmak üzere Üniversite çalışanları vatandaşlarla birlikte gece boyu nöbet tuttu.

 

Türk Milleti Kendine Yakışanı Yaptı

Hükûmet Meydanını dolduran vatandaşlara teşekkür ettikten sonra bir açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Gönüllü, “Bugün hain darbe girişimine karşı Türk milletinin yazdığı destanın ikinci yıl dönümü. Adıyaman Üniversitesi olarak çalışanlarımızla birlikte burada halkımızla birlikte yine demokrasi nöbetini icra ediyoruz.” dedi.

“Milletimiz de kendine yakışanı yapmaya devam etti” diyen Rektör Prof. Dr. Gönüllü, “Türkiye’nin seçilmiş, meşru Cumhurbaşkanını görevden uzaklaştırarak hayatına kastetmek, meşru hükûmeti devirmeye çalışmak bu milletin kabul edeceği bir durum değildi. Cumhurbaşkanımız, meclisimiz, hükûmetimiz, kahraman polisimiz ve ordumuzun emir ve komuta zincirine bağlı şerefli unsurları ve tüm milletimiz dirayetle bu kalkışmayı kısa zamanda durdurmuş, ülkeyi bir uçurumun kenarından döndürmüşlerdir. Bu konuda üniversitelerimiz de üzerine düşen görevi yerine getirmiştir. Tekrar böylesine bir gece yaşamamak, şehitlerimizi yâd etmek, millî iradenin zaferini genç nesillere hatırlatmak adına Üniversitemizde 15 Temmuz gününü geçen sene olduğu gibi bu senede bir dizi etkinlik ile anıyoruz. Fotoğraf sergisinin yanı sıra 13 Temmuz’da Cuma Namazı öncesi şehitlerimiz için dualar ettik. Akşamında ise belgesel gösterimi yaptık. Bu 15 Temmuz akşamı ise etkinlikler kapsamında Üniversitemiz çalışanları ile demokrasimize sahip çıkmak adına nöbetimizi tutuyoruz. Bilindiği üzere 15 Temmuz gecesi ilk tepkiyi Üniversite ve Rektör olarak biz yaptık. Ne mutlu bize! Her zaman söylediğim gibi bu millet bu tür ayaklanmalara pabuç bırakmaz. Bizler el ele verdikçe birbirimizi sevdikçe kimse bizlere diz çöktüremez. İnşallah bu birlik ve beraberliğimiz ilelebet devam eder. Buraya gelerek milli iradenin en güzel örneğini sergileyen ve demokrasisine sahip çıkan tüm Adıyaman halkına şahsım ve kurumum adına teşekkür ediyorum.” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Bu Habere de Bakın

Fırat’tan yağmurda seçim çalışması

AK Parti Adıyaman Milletvekili İbrahim Halil Fırat, Sincik ilçesindeki yoğun yağışa rağmen seçim çalışmalarını sürdürdü.  …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir