Adıyaman

“15 Temmuz, kanlı bir darbe girişimiydi”

Toprak’tan 15 Temmuz Mesajı

AK Parti Adıyaman Milletvekili Muhammed Fatih Toprak, “Bizler, 15 Temmuz Gecesi canları pahasına meydanları doldurarak milletine, bayrağına, vatanına ve devletine sahip çıkan milyonların, şehitlerimizin ve gazilerimizin üzerimizdeki vebalini hiç aklımızdan çıkarmayacağız.” dedi.

AK Parti Adıyaman Milletvekili ve AK Parti Genel Merkez Siyasi ve Hukuki İşler Başkan Yardımcısı Muhammed Fatih Toprak, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Mesajında, FETÖ mensuplarını ülkelerinde besleyenlerin bir gün aynı acı gerçekle karşılaşabileceğini belirten Milletvekili Toprak, “O vakit tepkimizi çok daha iyi anlayacaklardır.” dedi.

Milletvekili Toprak, mesajını şöyle sürdürdü:

“Aziz milletimizin devletini, bayrağını, demokrasini, özgürlüklerini adeta elinden almak isteyen FETÖ darbe girişiminin üzerinden üç yıl geçti. 15 Temmuz gecesinin acısını, tahribatını, hala yüreğimizde hissediyoruz. Alçak FETÖ üyelerinin silahlı, kanlı darbe girişimi, milletimizin engin feraseti ve Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, dirayetiyle bertaraf edildi. Kendi milletine ateş eden, asker kılığına bürünmüş bu eli kanlı katillerin planlarını vatanına ve milletine bağlı güvenlik güçleri ve bu milletin gözü kara kahraman evlatları bozdu. Bu hain darbe girişimini ülkemize yaşatan FETÖ terör örgütünü besleyenler bilsinler ki; kendi vatanına ihanet eden herkese ihanet eder. Bir gün bu ülkelerde bu acı gerçekle karşı karşıya kaldığında bizleri çok daha iyi anlayacaklar. Bizler, bu hainlerin yaptıkları alçaklığın unutulmasına, unutturulmasına ve bu ihanetin üzerinin örtülmesine asla müsaade etmeyeceğiz. Başta demokrasi şehitlerimiz olmak üzere, tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyor, gazilerimize de acil şifalar diliyorum. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’müz kutlu olsun.”

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu