Son Dakika
25 Haziran 2018 Pazartesi

“15 Temmuz ihanetini unutmadık”

24 Şubat 2018 Cumartesi, 08:59

15 Temmuz Gazileri İlimizdeydi

“15 Temmuz ihanetini unutmadık”

 

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY)’nin 15 Temmuz’daki hain darbe girişimine karşı İstanbul’da sokağa çıkarak canları pahasına kahramanca direnerek gazi olan 15 Temmuz Gazileri Vali Nurullah Naci Kalkancı ve Adıyaman belediye Başkanı Fehmi Hüsrev Kutlu’yuı makamında ziyaret etti.

TÜGVA İl Temsilciliğinin davetlisi olarak Adıyaman’a gelerek kendisini ziyaret eden 15 Temmuz Gazilerinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Nurullah Naci Kalkancı, “15 Temmuz Gazileri ile sohbet ederek, 15 Temmuz ihanet girişimini asla unutmadık, unutmayacağız. O gece Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla sokaklara çıkarak şanlı bir direniş gösteren sizler ve aziz milletimiz bir destan yazdı. Sizler vatan, bayrak,  mukaddesat ve milli birlik ve beraberliğimiz için canınızı ortaya koydunuz. 15 Temmuz milletimizin birlik ve beraberliğinin ne kadar sağlam olduğunu bir kez daha dosta düşmana göstermiştir. Sizlere minnettarız. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, siz değerli gazilerimize de sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum” dedi.

 

15 Temmuz Gazilerinden Başkan Kutlu’ya Ziyaret

Senai Demirci tarafından Adıyaman’da verilecek olan ‘15 Temmuz’un Bilinmeyen Öyküleri’ konulu konferansa katılmak için Adıyaman’a gelen 15 Temmuz gazileri, Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu’yu makamında ziyaret etti.

Adıyaman Belediyesi ile TÜGVA tarafından 24 Şubat Cumartesi günü saat 19.30’da Türkiye Petrolleri Konferans Salonunda gerçekleştirilecek olan ‘15 Temmuz’un Bilinmeyen Öyküsü’ konulu konferansa katılacak olan usta şair ve yazar Senai Demirci’nin programı için Adıyaman’a gelen 15 Temmuz Gazileri, TÜGVA yöneticileriyle birlikte Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu’yu makamında ziyaret etti.

Adıyaman’da kendilerine gösterilen ilgiden dolayı Başkan Kutlu’ya teşekkürlerini ileten Gaziler, o kara gecede yaşadıklarını anlatarak, hiçbir gücün bu millete boyun eğdiremeyeceğini canlı olarak gördüklerini söylediler.

Belediye Başkanı Kutlu ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, vatanın birliği ve beraberliği için gözünü kırpmadan canını ortaya koyan tüm Gazilere minnettar olduklarını söyledi.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz