Son Dakika
26 Mayıs 2018 Cumartesi

Kömür’den Vali Demirtaş’a Tepki

08 Temmuz 2015 Çarşamba, 09:38

Kömür’den  Vali Demirtaş’a Tepki

 

Kömür belediye başkanı Hüseyin Yuka, beraberindeki muhtarlar ve belediye encümenlerinin Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş’a ine yaptıkları ziyaret sırasında dışarı çıkartıldığını iddia ederek tepki gösterdi.

Kömür belediye başkanı Hüseyin Yuka ve beraberindeki muhtarlar ve belediye encümenlerinin Kömür belediyesi önünde toplananlar tarafından yapılan basın açıklamasıyla kınandı.

HDP Adıyaman milletvekili Behçet Yıldırım, “Kömür Beldesi Belediye Başkanı Hüseyin Yuka,   Kömür Beldesi ve civarında işletilen mermer ocaklarının, genelde çevreye verdiği tahribatın önlenmesi, özelde belde ve beldeye bağlı köy yollarının kullanılamaz hale gelmesi ve suların kirlenmesi nedeniyle,  belde ve civar köylerin muhtarları ile birlikte, Adıyaman Valisi ile görüşmek istemiştir. Görüşme sırasında vali Mahmut Demirtaş tarafından, bulunduğu makama yakışmayan bir üslupla, kendisiyle görüşmeyeceğini beyan ederek, belde belediye başkanının makamı terk etmesi istenilmiş ve başkan valilik makamından dışarı çıkarılmıştır” dedi.

Yıldırım, “Kömür Beldesi Belediye Başkanı Hüseyin Yuka, mermer ocaklarıyla birlikte, doğa katliamının yaşandığı, belde halkının içecek su dahi bulamayacağı bir durumda, halkının sorunlarını çözümü noktasında elinden gelen bütün çabayı göstermektedir.  Kömür Beldesi Belediye Başkanı Hüseyin Yuka, valilikten, İl Özel İdaresi tarafından diğer belde ve köylere yapılan hizmetin, görev sınırları içinde kendi belde ve civar köylere de yapılmasını istemiştir. Bunun için gösterdiği çabaya, emeğe saygı duyulması gerekirken, sırf Belde Belediye Başkanının Demokratik Bölgeler Partisi’nden olması nedeniyle,  ayrımcılığa ve çifte standarda tabi tutulduğu açıkça görülüyor. Valileri AKP valisi olmaktan vazgeçmeye çağırıyoruz. Valinin sorunların çözümünde dışlayıcı, ötekileştirici tutumunu bir an önce bırakmaya, yapıcı bir rol üstlenmeye çağırıyoruz” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz