Adıyaman

120 Bin Lira Minik Yusuf’u Yaşatacak

Yusuf’a Yardım Eli Uzatacak Hayırsever Aranıyor

120 Bin Lira Minik Yusuf’u Yaşatacak

Böbrek yetersizliği nedeniyle yaşam mücadelesi veren 4 yaşındaki Yusuf, devletin ve hayırsever vatandaşların yardımını bekliyor.

Adıyamanlı Selçuk (34) ve Özlem (30) Gündüz çiftinin 3 çocuğundan ortancası olan 4 yaşındaki Yusuf Gündüz, doğduktan 1,5 ay sonra rahatsızlandı.

Hastaneye götürülen Yusuf’a kronik böbrek yetersizliği tanısı konuldu. Bunun üzerine perişan olan Gündüz ailesi çocuklarını birçok hastaneye götürmesine rağmen hastalığına çare bulamadı.

Çocuğunun son durumunu anlatan anne Özlem Gündüz, yaptığı açıklamada, evladının gözlerinin önünde erimesine dayanamadığını söyledi.

Yusuf’a doğduktan 1,5 ay sonra kronik böbrek yetersizliği tanısı konulduğunu anlatan Gündüz, “Böbrek bundan sonra fonksiyonlarını kaybetmeye başladı. 6 ay sonra Ankara’ya acil olarak sevk edildi. Biopsi yapıldıktan sonra böbreğin durumu ortaya çıkarıldı. Gerekli tetkikler yapıldı, biopsi kötü huylu çıktı. 2,5 ay Ankara’da kaldıktan sonra Eskişehir’e döndük. Yusuf’un durumu daha kötüye gitti ve böbrek yetmezliği başladı. Eskişehir’de diyaliz kateteri takıldı. Vücut diyalizi kaldıramıyor. Evde kendim yapmaya çalışıyorum. Şimdi bu cihazları kaldıramadığı için kalp yetmezliği başladı” dedi.

 

3 Defa Çocuğum Öldü, Döndü

Yoğun bakımlarda çocuğunun 3 defa öldüğünü ve geri döndüğünü belirten Gündüz, “Yoğun bakımlarda oldu. Geri dönmelerinden dolayı karaciğer büyümesi başladı. Tansiyon hastası oldu. Ailede böbrek uyumu olmadı. Aydın’da bir böbrek bulundu. 4. derece uzak olduğu için heyete girmemiz gerekiyor” dedi.

 

Yardım Bekliyorum

Gündüz, “Yetkililerden yardım istiyorum. Devletimizin ve hayırseverlerimizi maddi ve manevi yanlarımızda olmasını istiyorum. Çocuğum diğer çocuklar gibi koşsun, oynasın. Çocuğum her gün bana “böbrek bulundu mu” diye soruyor. Benim yüreğim bunu kaldırmıyor. Benim çocuğumu kurtarsınlar. Çocuğum mikrop kapıyor. Diyaliz yeri açık. Enfeksiyon kapıp, acılar içinde kıvranıyor. Diyaliz artık cevap veremiyor” şeklinde konuştu.

 

 Aydın’da Böbrek Bulduk: 120 Bin Liraya İhtiyaç Var

Maddi durumlarının iyi olmadığını belirten Gündüz, “Durumumuz çok kötü. Eşim işsiz ben çocuğumla hastane köşelerindeyim. Elde, avuçta hiçbir şey kalmadı. Aydın’da bir böbrek bulduk. Bunun için 120 bin liraya ihtiyacımız var. Yardım edecek kimse de kalmadı. Lütfen bize sahip çıkılsın. Yardım etmek isteyenlerin bize 0505 994 91 99 nolu numaradan ulaşmalarını istiyoruz” şeklinde konuştu.(PHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu