Adıyaman

1 Yılda 444 yangına müdahale edildi

1 Yılda 444 yangına müdahale edildi

 

Adıyaman Belediyesi İtfaiye Müdürü Ahmet Çelik, 1 yılda 444 yangına müdahale ettiklerini bildirdi.

Çelik, yaptığı açıklamada, 2014 faaliyetlerine göre toplam 444 adet yangın faaliyeti meydana geldiğini belirtti.

Adıyaman’da itfaiyenin sadece yangın olaylarına müdahale eden bir birim olmadığını aktaran Çelik, kurtarma adına birçok faaliyeti yürüten bir birim olduklarını dile getirdi.

Yangın dışında da birçok faaliyetde bulunduklarını aktaran Çelik,  yaptıkları çalışmada yangın dışında 2 bin 327 olaya müdahale ettiklerini anlattı.

Çelik, şunları kaydetti:

“Kuş sıkışır kuşa gidilir ağaçta kedi mahsur kalır kurtarma ekiplerimiz müdahaleye gider. Evlerde yılan çıkar, yılan yakalama operasyonu yapar, bu şekildeki operasyonları katarsak 2 bin 327 tane çıkış yapmışız. İtfaiye Müdürlüğü ekipleri bunlarda elbette maddi ve manevi hasarlar meydana gelmedi çok şükür. 2014 yılında Allaha şükür ki hiçbir vakadan cansız bir beden çıkarmadık. 30 adet vakada tamamen yanmış ki bunlar açık alan bahçe gibi yerler. Kısmen yanan 299 adet vaka meydana geldi. Başlangıçta henüz başlamış ve 110 itfaiye ekiplerimiz anında yetişmiş 115 adet vakaya müdahale etmişiz. Dediğim gibi bu vakaların hiç birisinde çok şükür can kaybı meydana gelmemiş, yaralanma olayı meydana gelmemiş, belki duman da etkilenip daha sonra hastaneye kaldırılıp uzun süre sonra vefat etmiş olan varsa da onlar bizim istatistiklerimize yansımamış. Ama bizim yangın mücadelemizde cansız olarak çıkardığımız bir beden olmadı” (BHA)

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu