Belediyeden Hayat Boyu Yaşam Koçluğu

04 Ocak 2017 Çarşamba, 08:20

Belediyeden Hayat Boyu Yaşam Koçluğu

 

Adıyaman Belediyesi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Engelsiz Yaşam Beceri Uygulama Merkezi, eğitim verdiği engelli öğrencilerin sosyal yaşama daha iyi adapte olabilmesi için çeşitli etkinliklere imza atıyor.

Adıyaman Belediyesi Engelsiz Yaşam Beceri Uygulama Merkezi, bünyesinde eğitim verdiği engelli öğrencilerin sosyal yaşama daha çabuk adapte olabilmelerini sağlamak için ‘Hayat Boyu Yaşam Koçluğu’ etkinliğine imza atmaya başladı.

Etkinlik çerçevesinde engelli öğrencileri Adıyaman Belediyesinin sosyal tesislerine götürerek çay bahçesi ortamında çay içtiklerini, sportif faaliyetlere katıldıklarını ve çarşı merkezinde yemek yediklerini söyleyen yetkililer, bu şekilde çocukların sağlıklı bireylerle bir araya geldiğini ve sosyal yaşama daha çabuk adapte olmalarına olanak sağladıklarını dile getirdi.

Toplamda 161 öğrencinin eğitim gördüğü ancak okula gitmeyip, tüm gününü Adıyaman Belediyesi Engelsiz Yaşam Beceri Uygulama Merkezi’nde geçiren 27 öğrenciler için gerçekleştirilen bu etkinlikle ilgili bilgi veren yetkililer şunları söylediler: “Adıyaman Belediyesi Engelsiz Yaşam Beceri Uygulama Merkezi olarak, engelli öğrencilerimize ‘Hayat Boyu Yaşam Koçluğu’ etkinliğiyle sosyal arkadaşlık imkanı sunmaya çalışıyoruz. Bu etkinlik sayesinde çocuklarımızın sosyalleşmesi, dil gelişimi ve kendine güven duygusu daha da hızlı gelişecektir. Merkez olarak biz, zihinsel engelli çocukların sosyal çevresiyle bir bütün olarak görülmesi gerektiğine inanıyoruz. Engelli çocuklarımızın, normal gelişim gösteren çocuklardan soyutlanması, duygusal ve sosyal gelişimlerini olumsuz yönde etkilemektedir. Bunun yanında dil ve zihin kapasitelerinin gelişimi açısından da çok önemli fırsatlardan yoksun kalmalarına neden olmaktadır. Sosyal bütünleşme hem normal hem de zihinsel engelli çocuklar için önemli bir fırsatın başlangıcı olacağına inanıyoruz. Bu nedenle engelli çocuklarımızın, normal çocuklarla daha fazla bir arada olmaları açısından desteklenmelidirler. Bu anlamda her konuda bize destek olan Belediye Başkanımız Fehmi Hüsrev Kutlu’ya çok teşekkür ediyoruz.”

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
%d blogcu bunu beğendi: