Öğrencilerden Kardeşlik Projesi

07 Mayıs 2015 Perşembe, 09:21

Öğrencilerden Kardeşlik Projesi

 

Adıyaman Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Bölümü öğrencileri, kendilerine kardeş köy olarak seçtikleri Sincik’in Yarpuzlu Köyü Okulu ve Kur’an Kursu öğrencilerine kitap, kırtasiye, oyuncak, spor malzemesi ve giyim yardımında bulundular.

Hoca Ahmet Yesevi Topluluğu tarafından yapılan etkinliğe, topluluğun akademik danışmanı Yrd. Doç. Dr. Mustafa Güven ve öğrenciler katıldı.

Topluluk yaptığı araştırmalar sonucunda Yarpuzlu Köyü’nde bulunan okulun ve Kur’an Kursu’nun ihtiyaçlarının olduğunu belirledi. Ardından Adıyaman genelinde bir yardım kampanyası oluşturarak bu okul ve Kur’an kursuna yardımları ulaştırdı. Yardımların ardından kısa bir değerlendirmede bulunan Hoca Ahmet Yesevi Topluluğu Akademik Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Mustafa Güven şöyle konuştu: “Öğrencilerimiz burada bir kardeşlik projesine imza attı. Öğrencilerimiz kardeşlerinin yanına gelerek onlara yardım yaptılar ve bir kardeşlik köprüsü kurdular. Bu gelecek nesillerimiz adına olumlu bir davranış. Çünkü bu kardeşlik köprüsü coğrafi konumun negatif etkilerinin ortadan kaldırılacağını gösterdi.”

Okul Müdürü Hasan Meriç ise büyük emekler neticesinde toplanan yardım malzemelerinin kendi okullarına bizzat getirilmesinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek “Başta Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü olmak üzere Yrd. Doç. Dr. Mustafa Güven ve Hoca Ahmet Yesevi Topluluğu’na teşekkür ederiz. Köyümüzde görmekten büyük bir onur duyduk. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğrencisi olan kardeşlerimizin, öğrencilerimizce örnek alındıklarını ve karşılıklı yürütülen bu kardeşlik projesinin nesiller boyunca devam edileceğine eminim.” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
%d blogcu bunu beğendi: