Son Dakika
14 Aralık 2017 Perşembe

Depremzedelerle mülteciler birlikte iftar açtı

14 Haziran 2017 Çarşamba, 10:09

Depremzedelerle mülteciler birlikte iftar açtı

Samsat ilçesinde bir süre önce meydana gelen depremden etkilenen Samsatlı depremzedeler ile Suriye’den ülkemize gelerek Samsat ilçesine yerleşen mülteciler birlikte iftar açtı.

Samsat İlçe Müftülüğü önünde verilen iftar yemeğinden sonra Müftü Mehmet Seri Doğru dua ederek, katılımcılara teşekkür etti.

Samsat Kaymakamı Yusuf Yıldırım ise yaptığı açıklamada, Samsat ilçesinde yaşayan bütün kesimlerin bir arada, bir sofranın başında buluşmasından dolayı mutlu olduğunu ifade etti.

Kaymakam Yıldırım, “Yaklaşık üç ay önce ilçemizde meydana gelen depremde nasıl ki bir birimize kenetlenip, el birliği ile sorunların üstesinden gelmeye çalıştıysak, bugün yine birlik, dayanışma ve kardeşliğin göstergesi olan bu iftar sofrasında bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Buradaki insanlar toplumun her kesimini temsil ediyor. Cenabı Allah, ülkemizin her noktasına barış ve huzur getirsin. Her türlü afetten milletimizi muhafaza etsin inşallah. Bütün kardeşlerime hayırlı Ramazanlar diliyorum” dedi.

Samsat İlçe Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Samsat İlçe Temsilciliğinin düzenlediği iftar yemeğine Samsat Kaymakamı Yusuf Yıldırım ve eşi Belgin Yıldırım, Samsat Belediye Başkanı Yusuf Fırat, Samsat İlçe Müftüsü Mehmet Seri Doğru, diğer kamu kurum ve kuruluş amir ve çalışanları, siyasi parti ve sivil toplum kuruluş temsilcileri, köy ve mahalle muhtarları, şehit ve gazi aileleri, yetimler, mülteci aileler ile din görevlileri katıldı.(İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
%d blogcu bunu beğendi: