Son Dakika
25 Şubat 2018 Pazar
16 Mayıs 2017 Salı, 14:46
Mahmut Tekin
Mahmut Tekin [email protected] Tüm Yazılar

Sayın Valimize Seslenelim!

İlk Yazımızda

Sayın Valimize Seslenelim!

Kurucu ortakları arasında bulunduğum ve belli bir süre imtiyaz sahipliğini ve başyazarlığını yaptığım, Adıyaman’da Bugün gazetesi bir sevdaya kurban edilip kapatıldıktan sonra bir davet aldım.

Bundan yaklaşık 3 ay kadar önce, bu gazetenin imtiyaz sahibi Mustafa Yücekaya ;” Gazetemizde yazarmısınız.” Dediğinde, benim kalemimin tadı – tuzu yok! Bazen çok acı olur! Sizin gazetenin yayın politikasına bir zararım olmasın dediğimde Sayın Yücekaya; “ Biz sizi tanıyoruz. Yeter ki memleket meselesi olsun. Adıyaman’ın sizin gibi kalemlere ihtiyacı var.” Demişti.

Yazmaya tam karar vermişken, Adıyaman basınına bomba gibi düşen bir haber üzerine, kılıçların çekildiği, sitem ve kırgınlıkların hat safhaya ulaştığı, tehdit ve suçlamaların kol gezdiği bir ortamda, Adıyaman basının durumunu birazda biz irdeleyelim derken, Mustafa Yücekaya’nın “Yeter ki memleket meselesi olsun.” Sözlerini hatırlayıp birazda açık mektup sayılabilecek ilk yazımızda, Sayın Valimize seslenmeyi daha faydalı ve uygun buldum!

Göreve başlayalı bir yıl oldu Sayın Valim. İnsani münasebetlerinize bir şey diyecek yok! Saygı ile karşılıyoruz! Ancak; Adı” Irgat kentte” çıkmış, “İş Yapmak ve Yaşamak için En İyi Kentler “ sıralamasında; 70’inci sırada olan bu kenttin yaşayanları sizden bir şeyler bekliyor!

Sizin de takdir etmeniz gerekir ki, kapınızın sonuna kadar açık olması, basın mensuplarıyla içli- dışlı olmanız, halkla bütünleşmeniz, bunların yanında attığınız her adımın fotoğraflanarak servis edilmesi, güzel- hoş sevindirici ancak, bu kenttin kanayan yaralarına mehlem olamayacağı gerçeğini kafalardan silmiyor!

Vatandaş, bu kentin yaşayanları,  sizden geleceğe dönük yıllarca isminizle söylene bilinecek projeleri sabırsızlıkla beklerken, halkla bütünleşmenizden dolayı size güveniyor!

Ancak; Bir yıl geçmesine rağmen ortada sizin özel gayretlerinizle yapılan veya yapılması planlanmış bir projenin gözükmemesi insanları karamsarlığa da yitmiyor değil!

Sizin memleketiniz Mardin gibi Güneydoğunun bu şirin ili Adıyaman’ da, siyasilerimiz ne kadar nutuk atıp pembe tablolar çizerse-çizsin bu güne kadar devletten hak ettiği desteği görmeyip, kaderine terk edilmiş bir ildir!

Bu güzel kentin insanlarının sevgiye ve sıcak dostluklara ihtiyacı olduğu kadar bir takım hizmetlere de ihtiyacı olduğu bir gerçektir!

Bu kent, yılda 80-90 bin insanını Giresun’a, Niğde’ye, Ordu ve Malatya gibi illere ekmek parası için “ırgat” olarak göndermektedir!

Bu kent birçok konuda mağdur edilmiştir!

Layık olduğu yerde değildir!

Sayın Valim; Bu kent, sizin yurt dışı deneyiminiz ile kamu-özel sektör işbirliğinizde ki tecrübe ve birikimlerinizin yanında,(DİKA) Dicle Kalkınma Ajansı Sekreterliğinizde ki başarılı çalışmalarınızı Bu kentin sosyal-ekonomik ve kültürel kalkınmasına ne zaman yansıtılacağını dört gözle bekliyor!

Bu kentin yaşayanları, sizden kısa zamanda kamu ve özel sektörü yönlendirecek, dayanışma içerisin de   “Ortak Akılla” hareket edile bilinecek projelerin gündeme getirilmesi arzu ediyor!

Bu kenttin, “Irgat kent “olarak söylenmemesi için bir takım adımların sizin döneminizde planlanıp projelenmesi isteniyor!

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
%d blogcu bunu beğendi: